1. gün içinde aşırı yorgun hissettiğim için yapmam gereken şeylere zaman ayıramıyorum.bunun için zinde tutan reklamlarda gördüğümüz supradyn all day gibi haplar var bir düşünüyorum kullansam mı acaba işe yarar mı bir faydasını görür müyüm diye.aranızda bu tarz haplardan kullanan varsa bilgilendirirse muazzam olur.

  edit: viagra denmiş ya akşamları ders çalışmak için diyorum sevişmek için değil....
 2. zinde tutan hap yoktur. vücudun ihtiyaç duyduğu bazı maddelerin eksikliği vardır. vitamin, mineral, besin maddeleri vs eksikliği çekebilirsiniz. anemi gibi bir 'semptom' nedeniyle yorgunluk, halsizlik şikayetleriniz bulunabilir. yapmanız gereken altta yatan nedenlerle uğraşmak icin bir hekime başvurmanız ve endikasyon dışı ilaç kullanmamanızdır. mesela pernisiyöz anemi rahatsızlığınız var. supradyn bu rahatsızlıkta kontrendikedir, kullanılmaz.

  "kişi kendinin doktorudur" derler ama inanmayın.

  ayrıca;

  (bkz: hayırlı forumlar)
 3. gerçekten çok etkili 3 tanesini biliyorum. etkileri de gayet iyi, 12 saat falan etki ediyorlar hemen hemen. zaten eczacınıza da soracak olursanız gayet etkili ilaçlar olduğunu söyleyecektir. yine de fazla almayın, her ilacın yan etkisi olabilir. bir de sınavlardan önce kullanmayın sakın. bazen mide bulantısına ve kusmaya sebep olabiliyorlar. sınavda kağıda kusmak istemezsiniz.

  (bkz: remeron)
  (bkz: tolvon)
  (bkz: desyrel)
 4. concerta ve ritalin favım