1. Flakka, şeytanın nefesi gibi isimlerle de anılan bu hap, halk arasında banyo tuzu olarak isimlendirilen kimyasalın değiştirilmesi ile oluşturulmuş.

  Çeşitli videolar var internette. Bunlardan birisi
  izlediğinizde, walking dead dizisindekinden çok da farklı davranmıyor insanlar. Bundan dolayı zombi hapı diyorlar.
  Hakkında bilinenler; ilk olarak 2011 yılında çıkmış olması, ucuz olması, yamyama dönüştürmesi, paranoya artırması, beyin fonksiyonlarının kalıcı olarak kaybedilmesinin olasılığının yüksek olması, kalp krizi riski vs...

  Gerçekte neyin ne olduğunu bilemiyoruz tabi. Walking Dead filmi veya dünyalar savaşı z filmindeki zombi tiplemelerinin tavırları, bu hapın etkisindeki insanlara nasıl bu kadar benziyor sorusu da sorulmaya değer gibi.
 2. gecenlerde turk piyasasina girdigine dair haberler okudugum sentetik uyusturucu. genclerimizi korumak lazim bu tarz tehlikelerden ama nedense dogal secilim hesabi gunumuz dunyasinda bu tarz tehlikesi bilinen maddeleri bilincli kullanip toplumdan yok olmasi gerekenler yok degil. etkilerini bilmeden farkli yollarla kullananlari ayri tutuyorum ama genclerin bazi konularda kendilerini tehlikeye acik yapmamalari gerekiyor. aileler ne kadar dikkat ederse etsin kisinin kendi hakimiyetinde olan durumlar bunlar. bonzai karsilastirmasini yapmayacagim ama insan kendine bunu bilerek yapiyorsa yasamasinin da bir mantigi yok bana gore.
 3. Keşke bir şey olsa da ortalık walking dead'e, resident evil'a dönse, bizler de survivorlar olarak mücadele etsek diyen binlerce insanın avuçlarını ovuşturarak beklediğini görür gibiyim...

  kendilerini şuraya alalım
 4. namı diğer flakka. istanbul da son narkotik operasyonunda yakalandığını görünce, sarsılmaz'ın internet sitesine girip pompalı tüfek fiyatlarına bakmaya başladım.
 5. internet üzerinden daha ülkeye gelmeden bolca reklamı yapılan uyuşturucu. evet bildiğin reklamı yapıldı. sadece o videoyu izlediği için kaç tane çocuk bulup içmeye çalışacak acaba. videoyu paylasanlanlar aklinca duyarlı davranıyor kıt beyni ile ama gel gör ki onu içmeyi havalı bulup içecek çocuk çok.
 6. çin’in sentetik uyuşturucu üretmine yönelmesi ve uygurların kobay olarak kullanılması bilinenin aksine flakka üretimi son 1 yıla ait değil geçmişi daha eski ve karanlık , zhang(张)adındaki bin çinli kimya profesörü çin’e döndükten sonra bir kimya şirketi açarak “3,4-metilendioksi metkatinon” markası ile yeni bir psikotrop ilacını üretmeye başlamıştır. çin’de kullanılması serbest ve yasak olmayan bu zehirli “zombi ilaç ” aşırı dozda kullanıldığında kullanan kişiyi ölüme kadar götürdüğü tıbbı olarak tesbit edilmiştir.
  belit
 7. eskiden bilirdik bir eroin, kokain, esrar vs. ki zaten hepsinin kökeni bitkiseldir. bitkisel olanlar faydalıdır diye demiyorum ama bu sentetik uyuşturucuların çıkması çok berbat oldu. şüphesiz imalatının daha kolay ve elde etmesinin ucuz olması da bunda etkilidir. özellikle her haltın çakma ve dandiğini yapmakla özdeşleşmiş çin'in bu işe girmesi toplumun genelinin can güvenliğini ciddi anlamda tehlikeye sokacak.

  neden?

  bildiğimiz bitkiden mamul uyuşturucuyu alan adamın kafa leyla oluyor bir kenara çekilip gidiyor. bu sentetikler öyle değil ki! bir bonzai vardı içen ilk seferde ölürse ölüyordu ölmezse ölmüyordu bir de zombi çıktı başımıza. adam içiyor gidip cama, duvara kafa atıyor, sokakta gördüğü adamı ısırıyor, oha! güvenmediğiniz semtlerde yahut ara sokaklarda gezmeyin bundan sonra her an biri tarafından ısırılabilirsiniz.