• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.43)
(500) days of summer - marc webb
genç adam, genç kızla tanışır.. erkek aşık olur.. kız aşık olmaz..
gerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla (deschanel), ona aşık olan genç adamın (gordon-levitt) sıradışı, romantik ve komik hikayesi.
  1. buradaki baş karakter sümsüğün tekidir. adam o kadar kinlenmiş ki gitmiş film yapmış ve olaylar tek taraflı anlatıldığı için summer karakteri ne kadar kavaşe görünse de aslında o sadece normal bir kızdır. her normal bir kız gibi sevdiğinden emin olan birisiyle evlenip gitmiştir. bizim ana karakter de kendine iş arayıp dursun. belli ki o mimarlık işi de tutmayıp kendini filme atmış ve sütoğlanlarının beğendiği bir film yapıp parayı cukkalamıştır.
  2. türünde fark yaratan muhteşem film. izlerken tebessüm ettirir, hüzünlendirir, sinirlendirir art arda bütün duyguları yaşatır size. önce içinizde büyük bir boşluk oluşturur sonra onun yerini umutlarla doldurur bu film. ya müzikleri; wolfmother ın tam yerinde giren vagabond u, ilk defa bu filmde dinlediğim en güzel uzun yol şarkısı the smiths in there is a light never goes out u, her şarkının ayrı güzelliği vardır. üniversite dönemimin efsanesidir bu film ve herkese tavsiye ettiğim bir kaç filmden biridir.
    not: ben bir odunum
  3. basit ama şık