1. türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu, ulu önderimiz, yol göstericimiz mustafa kemal atatürk'ün aramızdan ayrıldığı gün. 2016'da tam 78 yıl olacak aramızdan ayrılalım ata'm. bir daha gelsen samsun'dan sarı saçlım, mavi gözlüm... en çok sana ihtiyacımız var. senin özgürlük anlayışına, bağımsızlık anlayışına, halkçılığına, devletçiliğine, devrimciliğine, laikliğine... senin cumhuriyeti emanet ettiğin gençler bir faşizmin ayakları altında can çekişiyor atam. kurup herşeyiyle hazırladığın sisteme sahip çıkamadık, seni, fikirlerini, devrimlerini artık daha iyi anlıyoruz. tek başlılığın, diktanın ne olduğunu görerek öğreniyoruz. elinde bunca güç varken, tek elden bir yönetim sistemi benimseyebilecek imkanın varken neden laik ve demokratik, hukukun ve eşitliğin üstün olduğu, ulus eğemenliğine dayalı cumhuriyeti benimsediğini görerek, yaşayarak daha iyi anlıyoruz. huzur içinde uyu atam, sana minnettarız.
  2. kemal sunal'ın doğum günü.

    kemal sunal "aslen 10 kasım doğumluyum. ama atam'ın vefat ettiği günde doğum günü kutlayamam, sevinemem, gülemem. 11 kasım doğum günümdür." sözlerini söylemiştir.
  3. yine bir 10 kasım. ölümünün üstünden yaşadığından daha fazla yıl geçmiş. buna rağmen eksikliğini her yıl daha fazla hisseder olmuşuz. gelinen noktada huzurunda başımız eğik. 1927 yılında bize verdiğin vazifeleri yerine getirememenin utancıyla eğik. yeterince inanmadığımız için, yeterince cesur olamadığımız için, millet olarak yapmamız gerekenleri hep başkalarından bekleyip ikinci bir sen beklediğimiz için üzgünüz.