1. 1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  32
  33
  34

  bütün türkiye milletinin başı sağ olsun
  (bkz: istihbar edilen terör eylemleri)
  * 18:45 de gerçekleşen patlama.
  * 19:00'a kadar hiç bir haber kanalı yayına girmedi.
  * 19:00 ntv: "çok sayıda yaralı bilgisi var"
  * 1 otobüs(*:284 numaralı bakanlıklar otobüsü) tamamen yanmış, yer: güvenpark otobüs durağı/ankara
  * ntv: "çok sayıda hayatını kaybeden var"
  * bomba yüklü araç olma ihtimali kuvvetli
  resim
  resim
  resim
  patlama anı video
  * Onlarca araç hurdaya dönmüş durumda.
  * daha önce Ankara'da geniş kapsamlı koruma olacağı söylenmişti. çok güzel korunuyoruz tebrikler.

  !---- bu zaman kadar ne oldu ----!
  Ankara’da son olarak 17 Şubat’ta bomba yüklü bir araçla intihar saldırısı gerçekleştirilmiş, 28 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı TAK adlı örgütün gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştı.

  10 Ekim’de Ankara Garı’nın önünde meydana gelen patlamada da 107 kişi hayatını kaybetmiş, 500’den fazla kişi yaralanmıştı. Saldırının failinin IŞİD militanı olduğu anlaşılmıştı.
  !---- bu zaman kadar ne oldu ----!
  * yayın yasağının eli kulağındadır
  * 19:36 trt: gündüz şırnak'ta 1 terörist etkisiz hale getirildi.
  * 19:36 atv: ygs falan filan.
  * 19:45 hala resmi açıklama yok, galiba haberleri de yok
  * 19:45 olay yerinde yaralı kalmamış
  * 19:45 yayın yasağı geldi
  * 20:08 resmi açıklama: olay yerinde 20, hastaneye götürülürken 5 ve hastanede 2 olmak üzere 27 kişi hayatını kaybetti. 75 yaralı var.
  * yeni video
  * 00:00 Sağlık Bakanı: 30 kişi olay yerinde 4'ü ise hastanelerde olmak üzere 34 kişi hayatını kaybetti. (*:13 mart 2016 efkan ala'nın ankara patlaması ile ilgili açıklaması)
 2. anlamıyorum...
  bir ideolojinin insanları gözünü kırpmadan katletmesini anlamıyorum.

  anlamıyorum...
  bir bebeğin bir canavara dönüşmesini anlamıyorum.

  anlamıyorum...
  birkaç dakika önce gülüp eğlenen insanların yüzündeki gülümsemenin silinip gitmesini anlamıyorum.

  anlamıyorum...
  sınavı iyi geçtiği için kendini o güzel havada sokaklara atan gencecik insanların heveslerinin kursaklarında kalmasını anlamıyorum.

  anlamıyorum...
  akşam yemeğine eşini, babasını, annesini, evladını bekleyen insanların hala bekliyor olmasını anlamıyorum.

  anlamıyorum...
  arkadaşıyla buluşmaya giden birinin buluşma yerinde arkadaşının ölü bedeniyle karşılaşmasını anlamıyorum.

  anlamıyorum...
  insan hayatının sadece rakamlarla ifade edilmesini anlamıyorum.

  anlamıyorum...
  insan hayatını rakamlarla ifade edenlerin yüzünün kızarmamasını anlamıyorum.

  anlamıyorum...
  daha önce aynısı yaşanan olayları neden unuttuğumuzu anlamıyorum.

  anlamıyorum ve anlamak istiyorum.
 3. sesten o kadar korktum ki yine bir yer patladı diye ağlamaya başladım. çünkü bir önceki sesin aynısıydı. artık patlama ve gök gürültüsü seslerini birbirinden ayırt edebiliyorum.
  sinirlerim çok bozuldu. kızılay avm diyorlar, güvenpark diyorlar her gün olduğum yerler oralar benim, ankara'daki herkesin öyle. ölelim de kurtulun yeter şu çektiğimiz, bu memlekette!!!!
 4. liyakat ve meritokrasi gibi kavramlardan bihaber, bütün kritik pozisyonlara yandaşlarını dolduran ve asla hesap vermeyen, inandıkları dinin bia't kültürü yüzünden sorumluları istifaya zorlayamayan bir ülkenin merkezinde gerçekleşmiş saldırı.

  islamcılar proje dahilinde, türkiye'yi adım adım kapalı bir ortadoğu ülkesi haline getiriyorlar. şehirlerin kalbinde sürekli patlayan bombalar, ülkeye doldurulan cihatçılar ve mülteciler, bilimden uzaklaşıp iyice muhafazakarlaşan eğitim sistemi, düşük işçi ücretleri ve yaşam şartları, bol can kayıplı iş kazaları, ekonominin üretimden uzak olması ve istikrarsızlık, hukukun hiçe sayılmasıyla rotamız çok açık;

  (bkz: türkiye'nin pakistanlaşması)

  kaçın kurtarın kendinizi bu ülkeden, gidemeyenlere geçmiş olsun.
 5. en çok ne koyuyor biliyor musun? hiç umut yok. yani tüm bunların biteceğine, hayatın düzene gireceğine, şiddetin hayatımızdan çıkacağına, insanların can güvenliği kaygısı duymayacağı günlerin geleceğine dair hiç umut yok. önümüz çok karanlık. hiç ışık yok.

  önceden konduramasam da artık kabul ediyorum. sıradan bir ortadoğu ülkesiyiz. bunu bize kabul ettirdiler. inkar edecek hiçbir şeyimiz de yok. belki kim bilir birkaç sene sonra ege denizinden avrupaya kaçmaya çalışan mülteciler bizler olacağız. düşünüyorum da çok değil bundan 15 sene önce bu ülkenin yüzü batıya yani medeniyete dönüktü. ağır aksak olsa da işleyen bir hukuku ve adaleti vardı. şimdi ise sesini çıkaranı sindiriyorlar. cumhuriyet'in tüm kazanımlarını da silip attılar. artık doğunun ahlaksızlığı ile tanıştık ve bu duruma alışık hale geldik.

  bir de neymiş; birlik olma vaktiymiş. sen hiç kimseyi dinleme, burnunun dikine politika izle, herkesi hain ilan et, gaz sık, dayak at, hapse at, hakaret et sonra işler boka sorunca efendim bu vatan meselesi birlik olalım. ortada birlik olacak halk mı bıraktınız ki? millet birbirine gözünün üstünde kaşı olduğu için nefret eder halde. bundan birkaç ay önce kendi ülkende ölenleri saygı duruşunda yuhlamadın mı sen yahu? tek yürek olmak falan geçin bunları artık el birliğiyle memleketin anasını bellediniz.

  kızsan faydası yok, sövsen faydası yok. belki çok matah bir ülke değildik eskiden beri ama artık iyice bombok bir yer olduk. emeği geçenler belalarını bulsun. kına yakarsınız.
 6. bundan neredeyse 5 ay önce 10 ekim 2015 tarihinde adı barış olan mitingde; evimden 2 kilometre uzakta patladı uzun zaman sonra ilk bomba. üç haneli rakamlarda ölü sayısı cumhuriyet tarihinin en kanlı eylemi olarak tarihe geçti. yerimde duramadım evde ama bir yere de gidemedim. gitmek isteyip de gidememek; tam bir felç haliydi her bakımdan. birtakım kişiler:

  “iyi oldu” dedi.

  “zaten ölen solculardı” dedi.

  “devlete “hayinlik” yapmak yerine işlerine güçlerine baksalardı” dedi.

  “terörist seviciler geberdi” dedi.

  “ankara merkez patlıyor herkes” dedi.

  “ istikrar” dedi.

  milli maçta saygı duruşunu ıslıkladı.

  yapmayın dedik. terörün dini yok, dili yok, ırkı yok dedik. ölümleri ayırmayın dedik. her yiten masum canın acısı içimiz yakar dedik. bu değirmene su taşıyan sorumluları affetmeyelim dedik. dinletemedik.

  17 şubat 2016’da bir bomba patladı. tek istedikleri günü bitirip evlerine gitmek olan sivil ama askeri bir kurumda çalışan personelin servis aracı hedef alındı. i·ş yerimden 300 metre evimden 3 kilometre ilerideydi. eve girer girmez sesini duydum. i·ş yerindeki en yakın arkadaşım 15 dakika önce bindiği servisle oradan geçmişti. bu sefer başka birtakım kişiler:

  “iyi oldu” dedi.

  “zaten ölen askeri personeldi” dedi.

  “devlet “haksızlık” ederse karşılığını görür” dedi.

  “yanan otobüsle ısındık” dedi.

  “ankara merkez patlıyor herkes” dedi.

  13 mart 2016’da bir bomba daha patladı ankara’da. evimin ve iş yerimin tam ortasında. kızılay’da. galatasaray dördüncü yıldızı taktığı gün kutlama yaptığım yerde. 14 mart günü geçeceğim yerde. her hafta en az bir kez geçmek zorunda olduğum yerde. i·lk kez sarhoş olduğumda üst geçitin ayağının oradaki dayıdan midye yediğim yerde. hayatım boyunca aşık olduğum tek kadına hayatımda ilk kez çiçek aldığım çiçekçilerin olduğu yerde. adı güvenpark olan yerde. bu defa birtakım kişiler bir şey diyemedi.

  ölümleri ayrıştırmaya alışanlar bu sefer ölen ve yaralanan onca insana dair kapsayıcı ve ötekileştirici bir profil sunamadılar. sınavdan çıkanı da vardı, işten çıkanı da. taksicisi de vardı, memuru da. çalışmak için orada olanı da vardı eğlenmek için olanı da. bu sefer ne hikmetse anladılar terörün bize karşı olduğunu. ama iş işten geçti artık.
  şimdi ben size ayrıştırıcı bir profil sunayım ölenlere dair.

  ölenlerin neredeyse hepsi garibandı. ankara’yı bilen biler zengin kesim kızılay’i avam bulur, arabalarını park edecek yer yoktur kızılay’da. üstelik kızılay’a gitmek için 2 lira yeter çoğunlukla. herkes gelir yani kızılay'a, "amele kaynar" kızılay onlara göre. o yüzden zorunda kalmadıkça uğramazlar kızılay’a.

  tunalı’ya giderler, bahçeli’ye giderler, çukurambar’a giderler, çayyolu’nda takılırlar. kızılay’a giden gençse öğrencidir ve umutlarından başka pek bir şeyi yoktur çoğunlukla. yaşını başını almışsa ya orada iş tutmaya uğraşıyordur ya da işinden evine otobüsle dönüyordur. çok da şaşmayacak bir şekilde güvenle söyleyebiliriz arkadaşım; oradaki adam garibandır ekseriyetle.

  i·hale zenginleri uğramaz pek oraya,

  siyasiler es kaza geçecek olursa yol kapatırlar,

  beyaz yakalılar ayağa düşmüş bulur kızılay’ı.

  olabildiğince en sıradan vatandaştır kızılay’daki.

  2 gün önce orada ölenler en sıradan haliyle vatandaştı arkadaşım. zırhlı araçları yoktu, çoğusunun özel araçları da. güvenecek bir dayıları yoktu orada burada; vergi verip sadakatle güvenecekleri devletten başka. o kadar ölümün hepsinin sade vatandaşa isabet etmesi tesadüf olabilir mi? garibandı işte orada ölenler.

  orada ölenler a noktasından b noktasına gitmek için otobüs kullanmak zorundaydılar. şimdi istikrarımızı güvenle götümüze sokabiliriz. artık ölü ayırmaktan zevk alanların bile diyecekleri bir şey yok.

  “terörle yaşamaya alışmalıyız” dedi patlamadan sonra canlının teki. annelere saygım sonsuz o yüzden birbirimizi kırmayalım selvi boylum.
 7. geçen bir arkadaş gerilla savaşı falan diye birşeyler geveliyordu burada... böyle mi oluyormuş gerilla savaşı ? siviller arasında bomba patlatarak mı oluyormuş ? sana laflar hazırlamıştım ama söyleyemiyorum.

  diğer taraftan şu başında, kendi ülkesine füze attırmaktan başka birşey düşünemeyen astsubay zatın olduğu teşkilatı kapatın bence... bir işe yaramıyor çünkü... 1 ay içinde başkentin göbeğinde 2 bomba yüklü araç patlatılıyor uyuyor musunuz yahu ? istihbarat alınmış belli, abd büyükelçiliği bile sahip bu istihbarata... e nasıl önleyemiyorsunuz ? önleyemiyorsanız ne işe yarıyorsunuz ?
 8. onceki yorumum herhangi bir zumre kurum veya kisiye hakaret icerdigi icin silindi bu yuzden duzeltip tekrar yayinliyorum.

  burdan da duyuldu... *sevdiğim yazarlar nedir bu facianin sesini duydugunuzu soylediginiz girdilerin amaci? neyse ya hu bu sefer yazarlari *sevmeyecegim.

  *sevdir edin suriyelileri. farki mi kaldi ankaranin şamdan? almayin yollayin geri. ya da birakin sevilsin hayatlari ege sularinda. mustehaktir vatanini birakip kacana.

  gerci biz birakip kacmiyoruz da ne oluyor? siramizi bekliyoruz.

  neden bu bombalari ulkeyi *seven zumre icin patlatmazlar? daha sağlam bir eylem olmaz miydi patlasa gitse hepsi?

  ya da neden *adi lazım lazim olmayan gizli guvenlik teşkilatimizi *sevmezsiniz bu eylemlerde? zaten pek bi ise yaramadigi malum.

  gizli teskilatinida o zumreyi de *seveyim.

  yeter lan doyduk ölümlere yeter.

  ne sucu var var o zumrenin, gizli teşkilatın vs diyenlerinde ayrica agizini *seveyim

  ne is yapar o zumre. ne is yapar *namuslu anne cocugu sana soruyorum? hee patlama dedigin nedirki olur.. üçüncü köprü yaptilar daha ne olsun degil mi?

  sulalenizi sevsin direkleri.

  sevgi temali bu girdi mi silmeyeceksin heralde youreads moderasyonu?
 9. bu alçak ve hain patlamanın ardından sosyal medya hesaplarınıza erişmek istiyorsanız :

  1. buraya tıklayarak ücretsiz hesap oluşturun. 14 gün süreyle ücretsiz ve kotasız bir hizmettir.

  2. buraya tıklayarak vpn hesabınızı etkinleştirmeniz için bir kullanıcı adı girmeniz gerekmektedir. belirleyeceğiniz kullanıcı adının ve üye olurken oluşturduğunuz şifreyi not alın.

  3. ios için buradan - android için buradan - windows, mac ve linux için buradan openvpn connect uygulamasını indirin.

  4. buraya tıklayarak istediğiniz ayar doyasını indirin `openvpn connect` uygulamasında açın. `udp-443` veya `udp-1194` protokollerini öneririm.

  5. ikinci adımda belirlediğiniz kullanıcı adınız ve hesap oluşturuken belirlediğiniz parola ile vpn üzerinden engelsiz şekilde twitter, facebook ve diğer sitelere tamamen güvenle erişebilirsiniz.

  6. `smart dns proxy` 14 gün ücretsizdir. 14 gün ardından 1 yıllık veya 2 yıllık abonelik seçenekleri mevcuttur. diğer vpn hizmetlerinden çok daha hızlıdır ve sorunsuzluğu ile bilenen bir servistir. hiçbir hizmet tarafından banlanmamıştır bugüne kadar.

  7. kurulum için sistemlere göre ekran görüntüleri

  8. ip testi
 10. son altı ay içinde ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısının üçüncüsüdür.
  tarihe not:
  64. hükümet ve asayişten sorumlu makamlar, tarafımdan sorumlu gösterilmeyip; türkiye tarihinin, kurtuluş savaşı öncesi kadar zor koşullarda (!) görev yapan isimlerinin, tarihte yerini alması amacıyla yazılmıştır.
  13. 03. 2016 türkiye cumhuriyeti yönetim ve yürütme kadrosu
  cumhurbaşkanı: recep tayyip erdoğan
  64. hükümet kabine üyeleri:
  başbakan : prof. dr. ahmet davutoğlu
  başbakan yardımcısı: prof. dr. numan kurtulmuş
  başbakan yardımcısı: mehmet şimşek
  başbakan yardımcısı: yalçın doğan
  başbakan yardımcısı: yıldırım tuğrul türkeş
  başbakan yardımcısı: lütfi elvan
  adalet bakanı: bekir bozdağ
  aile ve sosyal politikalar bakanı: sema ramazanoğlu
  avrupa birliği bakanı: volkan bozkır
  bilim sanayi ve teknoloji bakanı: fikri ışık
  çalışma ve sosyal güvenlik bakanı: süleyman soylu
  çevre ve şehircilik bakanı: fatma güldemet sarı
  dışişleri bakanı: mevlüt çavuşoğlu
  ekonomi bakanı: mustafa elitaş
  enerji ve tabii kaynaklar bakanı: berat albayrak
  gençlik ve spor bakanı: akif çağatay kılıç
  gıda tarım ve hayvancılık bakanı: faruk çelik
  gümrük ve ticaret bakanı: bülent tüfekçi
  içişleri bakanı: efkan ala
  kalkınma bakanı: cevdet yılmaz
  kültür ve turizm bakanı: mahir ünal
  maliye bakanı: naci ağbal
  milli eğitim bakanı: prof. dr. nabi avcı
  milli savunma bakanı: ismet yılmaz
  orman ve su işleri bakanı: prof. dr. veysel eroğlu
  sağlık bakanı: mehmet müezzinoğlu
  ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı : binali yıldırım
  ankara valisi: mehmet kılıçlar
  ankara emniyet müdürü: vekaleten görevli, ahmet hakan arıkan
  mit müsteşarı: dr. hakan fidan