13 mart 2016 ankara patlaması yayın yasağı - youreads 1. olayları zaytung'dan takip edebilirsiniz. nitekim adamların dalgasına hazırladıkları haberler ülkemizde gerçekten yaşanmakta artık.
 2. hem yayın yasağı getirildi hemde internet yavaşladı
 3. tabii ki ülkemizin bir gerçeği olarak anında gelmiştir, hatta ambulanslardan ve emniyet müdürlüğü açıklamasından da önce gelmiştir. şimdi bunun somut faydaları vardır kısmını her patlamanın iki-üç gün sonrasında birileri televizyonlarda dillendiriyor. ama bir de şöyle bir boyutu var, bir örnekle açıklamak gerekirse.

  ortalıkta bir yazı dolaşıyor, numune hastanesi 37, hacettepe 43 ... diye giden ve 138 (şu ana kadar) hayatını kaybeden kişi olduğunu iddia ediyor. peki biz buna inanmaktan başka ne yapabiliyoruz? inanmak istememeyi bir kenara bırakın, sorguladığınız zaman kıyaslayabileceğiniz başka bir bilgi yok. dezenformasyonun önünü alabildiğine açan, hatta bence alttan alta bilerek destekleyen bu uygulama yüzünden patlamalarımızın devamındaki 3-4 saat sinir harbi olarak geçiyor. en son efkan ala çıkıp açıklama yaptığında 50lerde 60larda sayılara "çok şükür" diyecek kıvama geliyoruz. devamında da "istifa olur mu?" bakışları, "kim yaptı peki" sorgusu derken zaten yayın yasağı sağolsun herkesin allak bullak olmuş bir bilgi havuzu oluşuyor.

  teşekkürler ileri demokrasi, ben de hazımsızlık yaptı biraz.
 4. yayın yasağının amacı nedir?
  *ülke daha da galeyana gelmesin mi?
  *haberleri vermezsek olay unutulur mu?
  *haberlerde gösterilmediği için üstü kapatılır düşüncesi mi?
  *medyanın yorumlarından korkulduğu için mi?
  işte ne kadar saçma olduğunun az da olsa göstergeleri. asıl böyle yaptıkça insanlar daha da haber alabilmek için çaba sarfetmeye başlıyorlar. kulaktan dolma bilgiler yayıldıkça yayılıyor.
  bu ülkeyi daha ne kadar susturmaya devam edeceksiniz?
  kayıpların üstünü örtmeye çalışacak, üzgünüz diyerek yapmacık demeçler vereceksiniz?
  yasakların hepsi ülkenin gittiği gidişatı çamurla kapamaya çalışmak.
 5. az önce ulusal kanal'da doğu perinçek'in,
  '' medyaya yasak yoktur, bak! ne güzel... çıktık televizyona istediğimiz gibi konuşuyoruz.''
  ''ne yani, terörizmin reklamı mı yapılsın? tabii ki patlamaya yayın kısıtlaması gelecek'' diyerek savunduğu yasaktır.
 6. ölümlere de yasak getirilsin.masum insanlar ölürken, aileler acı çekerken yasak getirilmesi gereken şeylerden biri de ölümler!teröre yasak getirilsin derhal!ankaranın orta yerinde patlama oluyor ya nasıl bi ülke olduk biz.bu kadar mı ucuzlaştı herşey.insan hayatı.umuduyla umutsuzluğuyla genç yaşlı insanlar öldürülüyor.teröre yardım yataklık ve destek sağlayan herkesin!!
 7. havadaki istikrar kokusunu bastırmaya yetmemiştir..
 8. başkentte patlama oluyor ve rtük yayın yasağı getiriyor. yani diyor ki ben para karşılığı ilişkiye giren insanın çocuğuyum diyor. ancak para karşılığı ilişkiye giren insan kadar haysiyeti ve onuru olmayan bir kuruluş.

  not: sözlük yönetimi herhalde bu yazıyı kaldırmaz, sonuçta küfür yok.
 9. internette de bariz bir yavaşlama mevcut. pek bir şey yapmak mümkün değil ama ttnetin olağan kalitesizliği mi bu duruma mı özel bilemedim.
 10. hiçbir şey olmamış gibi mi davranıyormuşuz yine.