13 mayıs 2014 soma faciası - youreads 1. sağ kurtulan madencilerden biri: "arkadaşlarımız madende öldü, biz de açlıktan öleceğiz". cinayetle ilgili çeşitli kanallarda konuştuğu için o madenciye bir yıldır hiçbir maden ocağı iş vermiyor, eşi ayda 250 liraya bir okulun temizlik işlerini yapıyor, evde okulun yemekhanesinden kalan yemekleri yiyorlar, çocuklarına sabah 1 lira okul harçlığı veremiyor.
  http://haber.sol.org.tr/medya/solda-gunun-manseti-soma-katillerinin-tam-listesi-113595
  mesut
 2. one
 3. Yılmaz Özdil' in geçen gün Soma faciasıyla ilgili yazısı çok hoşuma gitti. Sadece olayı unutmamış, dürüstlüğün Türk toplumunda ki faciasını da anlatmış.

  302. Mezar
  ozumm
 4. mesut
 5. soma davası görülmeye devam ediyor, sanıklar modaya uymuş: "fetö yaptı!"
  ne denir böyle bir yüzsüzlüğe... bilemiyorum

  "Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 6'sı tutuklu 46 sanıklı davanın, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine 56 günlük aradan sonra yeniden başlandı. Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan ifadesinde "Ülkemiz PKK, DHKPC, FETÖ saldırısı altındadır. Bu örgütler Soma'yı da yapmışlardır." diye konuştu. Öte yandan Can Gürkan'ın müdafi Avukatı Kadir Çekin ise "15 Temmuz'un her şeye olduğu gibi bu yargılamaya da etkisi olacak, göreceksiniz." dedi."
  mesut