1. ankara semalarındaki f-16'ların alçak uçuşuyla darbe olduğu kesindir. sokağa çıkma yasağı getirilirse millet nasıl pokemon go oynayacak onu çok merak ediyorum(?)

  edit: sıkıyönetim var https://twitter.com/140journos/status/754041559058878464
  edit2: oğlum niye eksiliyorsunuz lan, sanki ben darbe yaptım mk! ilk entrim darbeye denk geldi sadece.

  edit3: herkese geçmiş olsun, nur topu gibi bir darbemiz oldu, trt kapandı.

  edit4: trt'de darbe konuşması yapılıyor. (bkz: yurtta sulh konseyi)
  edit5: https://twitter.com/CeylanWrites/status/754065030929317889

  edit6: utanç verici görüntülerle son bulmuştur: http://hizliresim.com/0DJvAZ
 2. Ülkenin pimi çekilmiş bir bomba olduğunu tekrar, tekrar, tekrar gördük. Midem bulanıyor.

  Onlara gelen emirleri uygulayan askerlerin boğazlarını canice kesen insanlar, üzerlerine gelen halka ateş eden askerler, ne olduğunu anlayamayan evde korkuyla bekleyen halk, binlerce korumasının ve zırhlı kapılarının ardında saklanarak facetime ile haber bültenine bağlanıp " halk sokağa çıksın, asker onlara ne yapacaksa yapsın bakalım" diyen bir cumhurbaşkanı, ardından liderlerinden gazını alıp sokağa fırlayan insanlar, kornalar, küfürler, çığlıklar, recep tayyip erdoğan sloganları, camiilerin birden korku filmini andıran bir biçimde aralıksız sela okuması, her sela sonunda "başkomutanımız, başkanımız recep tayyip erdoğan'ı, demokrasiyi ve milli iradeyi korumak için herkes sokağa çıksın!" Diyerek adeta cihat ilan etmeleri ve çıkan korkunç bir kaos. Allahuekber, diye bağırıp askere, sağa sola saldıran insanlar. Ve bu arbede sırasında yaşanan cinayetler, tecavüzler, hırsızlıklar, vahşet. Sokaklarda mehter marşı çalınması? Evet, olağan bir durumdu dün akşam. Askerlerin ellerinden aldıkları silahlarla ortalıkta dolanan sivil halk. Ülke tamamen korunmasız, tüm saldırılara açık, din devlet siyaset demokrasi kavramları birbirine girmiş. Bu size hangi ülkeyi hatırlattı?

  Şimdi mi?

  "Eski Sağlık Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, bir grup askerin darbe girişiminden sonra ”Darbecilere idam cezası verilmesini masaya getireceğiz” ifadelerini kullandı."
  Evet! İşte gerçek milli irade ve demokrasi!
  Siz darbenin ne olduğunu nereden bileceksiniz, diyerek tüm bu yapılanların yerinde olduğunu savunan hükümet ve insanların, darbe zamanının en çok acı getiren ve tariha kara bir leke olarak geçen uygulamasını sadece tartışması hatta gündeme getirmesi bile bu insanların amaçlarının ne olduğunu gösteriyor.

  Ülke bir anda 'arınma gecesi' filmine döndü.
  265 ölü, 2800'den fazla gözaltı. en az 104 darbeci ölü ele geçirilmiş.

  Bu kaos ortamının insanlar üzerindeki psikolojik etkisine bakıyorum. Dün gece yatağımda yorganın altına girmiş tüm bu sesleri dinlerken, bombalardan yerler sarsılırken gerçekten akıl sağlığımı korumakta zorluk çektim. Geri kalmış milletlerde bu durum olağandır, din uğruna, kişiler uğruna katliamlar yapılır. Böyle düşünen insanlar bu yazıyı okuyup "türkün türkten başka dostu yoktur, hak ettiler, bu ülke bizim, vatan hainleri, yaşasın müslümanlık, allahuekber" tarzı laflar geçirecekler akıllarından.
  Doğrunun ne olduğunu bilmiyoruz. Yanlış bize katlanılabilir geliyor. Bu ülkede yaşayan herkes an itibariyle büyük psikolojik travmalar yaşıyor. Yakınları adeta piyon gibi öne sürülerek öldürülenler oldu. Bu acılara nasıl dayanıyoruz? Çok fazla acı var, kusacak gibi oluyorum.

  Eğer bu darbe başarılı olsaydı, şu an başta olan güç sahiplerine vatan haini denilecekti. Ancak şimdi darbecilere deniliyor. Tarih böyle işliyor her zaman. Doğuda pkklılar ile savaştığı için kahraman denilip baş tacı edilen askerler bir günde vatan haini ilan ediliyor. Evet, tarih hep aynı işliyor.
  Vatan, vatan hainliği kavramlarını kendi başınıza sorgulayın.

  Demokrasi dendikçe bayılacak gibi oluyorum. Cinayetle gelen barışa, savaşla gelen demokrasiye, bunlara inancım yok. Yıllarca aynı yanlışlar yapıldı, sonu yok.

  Burada demokrasi nedir desem, kaç kişi doğru tanımı yapar? Peki ya sokaktakilerden kaçı?

  Demokrasi, dünyadaki tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir tür yönetim biçimidir. Ve bu yüzden belki de sağlıklı uygulanması hayaldir. Bir ülkede insanları eğitmezsen, çıkarcı olmamayı öğretmezsen, iyiliği, huzuru ve doğruyu olması gereken şey olarak anlatmazsan, sevginin aranması gerektiğini ve savaşla gelen barışın asla uzun süreli olmayacağını anlatmazsan, siyaset hakkında eğitmezsen ve sonra da bu insanı diğer tüm halkı etkileyecek bir seçimde eşit oy hakkına tabi tutarsan ne olur? Eşitliği savunuyorum. Ama savunduğum eşitlik bu değil. Diyelim ki Işid sempatizanlarının çoğunlukta olduğu bir ülke var ve orada demokratik bir oylama yapılıyor. Ve müslüman olmayan herkes öldürülüyor bu oylamanın sonucunda. Bu doğru mu? Aptal insanlar zeki insanları yönetiyor. Demokrasi anlayışımızdaki yanlış burada. Çoğunluk haklı değildir. Bu ülkedeki çoğu insan büyük psikolojik rahatsızlıklara sahip.

  Korkuyorum.

  Ee bu kadar yazdın, sonuç ne, ne olmalıydı sence, darbe mi olsaydı? Diye düşünenler içinse tek diyeceğim, tüm bunlar iki ucu boklu değnek. Burada mutlak doğru kalmadı, burada huzur kalmadı, bu günlere bizi sürükleyen mutlak kötüler var ama. Ve onların seçtiği kötüler var.

  * cihat çağrısının sonucu
  jole
 3. Darbe girişimi değil, terör eylemidir.

  Olay başladığından beri cevaplandırılamayan bir çok mantıksızlık ve tutarsızlık vardı,
  - sabah niye yapılmadı,
  - başbakan, cumhurbaşkanı, bakanlar vs. alınarak niye başlanmadı,
  - meclis niye bombalandı,
  - halka niye ateş açıldı,
  - neden bu kadar amatörce yapıldı

  Fethullah Gülen'e yakın eski hava kuvvetleri komutanının (bkz: Akın Öztürk) ; dün akşam yapılmakta olan ve tüm komutanların bulunduğu düğünü helikopterle basıp, generkurmay başkanı dahil tüm komutanları kaçırarak yaptığı bir terör olayı olduğunu öğrenmemle tüm sorular cevaplanmış oldu.

  Ayrıntılı bilgi için: http://www.milliyet.com.tr/iste-darbe-girisiminin-perde-arkasi-gundem-2278859/
 4. mutlu
 5. kurtlar vadisi darbe filminin web sitesinin, darbeden aylar öncesinden alinmis olmasi

  whois register burada bir saat önce basvuran olarak panafilmden murat özyer ismi gecmekteydi, su anda gözükmemekte. garip.

  patent basvurusu
 6. komplo teorisidir değildir bilinmez, tarihçiler pek anlaşamaz ama ilginç bir şeydir.
  (bkz: reichstag yangını)