18-21 mart youreads tanım etkinliği - youreads 1. hedef: 5.000 başlık, kişi başı ortalama 50 başlık ile tamamlanabilecek. sol frame başlangıç: 1220

  yazılım ekibinden @canarslan12 arkadaşımızın teklifi ile gündeme gelen güzel bir etkinlik. sizler de uygun bulursanız haftasonu işşizleri olarak iyi bir işe imza atabiliriz.

  youreads henüz 1 yaşında bebek denilebilecek bir sosyal platform. veritabanında birçok basit tanım bilgisi eksik. bu tarz etkinliklerle kısa sürede içeriğimizi oldukça güçlendirebiliriz. yapmamız gereken şey; herkesin belli alanları kendine hedef seçip o alanda ne kadar bilgi-tanım içeriği varsa siteye yüklemesidir. bunun çok ayrı bir faydası ise “güncel bilgi kaynağı” yaratmak olacaktır. sözlük sistemlerine 2016 revizyonu denilebilir.

  ör: bir youser kendisine ilaç isimlerini hedef seçer, belli bir tematik içinde cuma-cumartesi-pazar günlerinde müsait oldukça ilaçların isimlerini başlık açar, altlarına da yine belli bir tematik içinde kullanımını, ne işe yaradığını gibi önemli bilgileri yazar. yine başka birisi kendisine bilim kanalını seçer ve 3 gün boyunca terim girişi yapar. bu şekilde toplam 30 kanal etkin şekilde bilgiyle ve tanımla doldurulur.

  2 gün süreyle burada konuyu tartışabilir, önerilerimizi, eleştirilerimizi paylaşabiliriz. herkese uyarsa cuma sabahtan başlar, pazar gecesi tamamlarız.

  not: katılacak olan arkadaşlar cuma gününe kadar hazırlıklarını bitirirse sabah 9:00'da etkinlik başlar. o saatte sistemde kaç başlık olduğunu paylaşacağım. etkinliğin bittiği pazar gecesi 00:00'da da o ankini paylaşacağım. yine ara ara tamamlanma yüzdesini bu başlıkta duyuracağım. yine de ben bugün başlamak istiyorum diyenler başlayabilir tabi.

  not.2: 120 civarı kişi olunca liste yapamadım.

  sonuç: tamamlanma oranı %40'larda kaldı maalesef. yine de emek veren herkese canı gönülden teşekkürler.
  abi
 2. yüklü ve seri bir şekilde sözlüğe yeni tanımlarım girilmesi planlanan etkinlik. youser'ların sözlük için özveride bulunmak istemeleri çok ulvi, kabul ediyorum. yöneticilerin de canlandırma çabası çok normal. üyelerde sözlüğe bağlılık var. herkes burası için bir şeyler yapmak istiyor. ama bu etkinlik amacına ulaşacak gibi gelmiyor bana. çünkü artık sözlüklerin amacı çok farklı. birer forum gibiler. bunu engelleyemezsiniz. genel eğilim bu. gelip kimse nanenin ne olduğunu öğrenmek için sözlüğe girip ''nane'' kelimesini aratmaz. arama motorunda aratınca da sonuçlarında youreads.net linki çıkmaz. bu nedenle ben burada yıllardır bilinen veya internette üzerine binlerce bilgi bulunan bir kelimeyi eklesem ne olur eklemesem ne? ancak naneyle ilgili çok özel bir tecrübe edinmişsem, yada nane üzerine doktora yaptığım için kimsenin bilmediklerine sahipsem küçük de olsa anlamı olabilir. mesela ''polaroid cube'' alacak adam bunun nerede satıldığı veya fiyatı için sözlüğe girmez. amacı kullanıcı deneyimlerini okumaktır. bu deneyimleri ise, planlanan ''tanım etkinliği'' vesilesi ile paylaşabilmek pek olası gelmiyor bana.
 3. aklıma gelen tüm hukuki terimleri yazarak destek olacağım etkinlik.
 4. yardımcı olmak istiyorum ama konularda karışıklık olmaması adına konuların dağıtımını yada paylaşımını önceden kararlaştırılarak yapılması üzerinde durmamız gerekebilir.kendi içimizde başlıkları paylaşabiliriz, bu başlık altında konu dağılımını yapabiliriz, öncelik konuya hakim olanlara verilerek ilerlenirse bu adım site için fazlasıyla mantıklı olacaktır..

  edit: sinema, grafik tasarım başlıklarına eklemeler yapacak arkadaşlar birlikte hareket edelim.
 5. sağlık kanalında beslenme metabolizma alanı ilk düşündüğüm. cumartesi pazar yokum ancak ben perşembeden çalışmaya başlar cuma akşamına görevimi tamamlarım diyorum.

  sevgili badilerim ferideninkalbi ve lelouch da bu kanalda destek esirgemez diye düşünüyorum. ve daha nicemiz...

  düşünenlerin fikrinze sağlık. bu sayede heyecanlı youserlar enerjisini belli bir yöne /konuya kanalize ederse hem burası kaliteli şekilde gelişir hem de şenleniriz. fena mı olur.

  güzel günler yakın..
 6. kisi ve topluluk kanalinda basligi acilmamis bir cok grup var. bu kisima yardimci olabilirim.
 7. tıp sözlüğüme haşin bakışlar atmama neden olan etkinlik. yazmaz mıyız...

  tercihi: yazılım (fazla bilgim yok), moleküler biyoloji, genetik, biyokimya, canlı anatomisi.
 8. turizm alanında destek vereceğim etkinlik. ilgilenen var ise iş bölümü yapabiliriz.
 9. oyun bölümünden dalacağım etkinlik. her türlü incelemeyi yapıcam arkadaşlar ✌
 10. özellikle kamu yönetimi, yönetim bilimleri konularında destek vereceğim etkinlik.

  tek sorun ise söz konusu tarihte müsait olamayabilirim, uygun olursa bu akşamdan kaptırmaya başlayacağım.
  ozee