1tl1umut - youreads

 1. "lütfen hemen şu anda ceplerinizi karıştırın, 1 TL bozukluğunuz çıktı mı? Bulamadınız mı, o zaman montunuzun cebine, masanızın üzerine, çantanızın unuttuğunuz gözüne, kalemliğinize, çekmecelerinize de bakabilir misiniz? Evet, buldunuz değil mi? Peki, ayda sadece 1 TL'yi pati dostlarımız için verebilir misiniz? Neden mi? Gelin çok basit bir hesap yapalım.

  Türkiye'nin nüfusu şu anda ortalama 80 milyon. Bu sayının yüzde biri 80 bin kişi yani 80 bin lira eder. Böyle düşünüldüğü zaman, sizce de 1 TL 1 umut etmez mi?

  ben demiyorum 1tl1umut derneğini tek başına yürüten berna oruç eyüpreisoğlu diyor. kendisine bu yazım boyunca patici anne olarak anmak istiyorum. işlerini evde sürdüren patici anne zamanının bir çoğunu kurucusu olduğu derneğine vermiş durumda ve bunu bağışçılardan her ay aldığı 1 lirasıyla gerçekleştirmekte. cidden inanılması güç gibi geliyor ama atalarımızın dediği gibi damlaya damlaya göl olur.

  Kuruluşundan bu yana 8 bin küsur bağışçıyla umut olan patici annemizin tek isteği daha çok kitleye ulaşmak. takdir edersiniz ki kısıtlı paradan dolayı her gelen yardım talebini değerlendirememekte. evinin önünde 1 kap su bırakmak haricinde ne yapabiliriz diyen yufka yürekli youreads yazarlarımıza diyorum ki gelin bu derneğe destek olalım. yıl sonunda 10 bin kişiye ulaşması için öncelik olarak youreads içinde duyuralım sonra yakın dostlarımıza. daha geniş kitlelere yayılması için twitter, instagram ve sözlük hesaplarından paylaşım yapalım. maddi destek çıkamayanların desteğini de bu şekilde almış oluruz. :)

  peki nasıl destek oluyoruz. çok kolay. 8071'e 1TL1UMUT yazmak yeterli. sizden 1 lira haricinde vergi vb tek kuruş fazla para talep etmiyor. yalnızca bu mesajı gönderirken bir defaya mahsus operatör sizden 50 kuruş kesinti yapıyor.

  bu arada bağışlar konusunda dernek olabildiğince şeffaf. yaptığı giderleri (mama ve muayene ücreti gibi) faturalandırarak http://1tl1umut.com/ sitesinde gösteriyor. oradan takip edebilirsiniz.

  sosyal medya linkleri
  https://www.instagram.com/1tl1umut/
  https://www.instagram.com/patici_anne/
  https://twitter.com/1tl1umut
  https://eksisozluk.com/1tl1umut--5191548