1. (bkz: thy euroleague) playoff serisi ikinci maçı.
  *kısa bir ilk maç özeti*
  temsilcimiz ilk maçı daha yüksek farkla kazanabilecekken, bu sezonun başında yaşanılan maç sonu oynama sıkıntısının baş göstermesi nedeniyle, 9 sayı farkla kazandı.
  ilk yarıda neredeyse her topu olumlu kullanan takımımız ikinci yarı itibariyle sezon başındaki maç sonu oynayamama hastalığına tekrar yakalandı ama maç sonunda da akıllı oynayan guard (bkz: kostas) sayesinde kötü bir yol kazası yaşamadan maçı tamamladı. nitekim yunan guard takımın yaptığı 21 asistin 11 ini yaparak topu olabilecek en doğru şekilde dağıttı. oyuna dahil olan 10 oyuncumuzdan da sayı bulduk ki bu bence nefis bir top paylaşımı.
  başlıktaki maça gelecek olursak kesinlikle şunu söyleyebiliriz: ilk maç gibi olmayacak!
  panathinaikos real madrid i ilk maçta 28 sayı fakla yenmesine rağmen dün gece real madrid sanki ilk maç hiç oynanmamış gibi sahadaydı ve 3ncü çeyrekte 32 sayı atarak kopardılar maçı.
  baskonia da bugün sahaya, yine jayson granger dan yoksun çıkacak olmasına rağmen, seri ispanya'ya taşınmadan önce bir galibiyet almak için bir galibiyet alarak seriyi 1-1 e getirmek için çıkacaktır.
  fenerbahçe maçın başından sonuna kadar aynı enerji ile oynarsa rahat kazanarak ispanya'ya gidecektir diye tahmin ediyorum. maçın sadece başını iyi oynayarak playoff birinci turunda baskonia'dan galibiyet alınabilir fakat final four için bu yetmez.