2016 -2017 sezonu şampiyonu beşiktaş - youreads 1. yaklaşık yarım saat sonra resmiyete geçecek hadise. burdan tüm renkli camialara selam gönderiyorum.

  o sene bu sene , bundan sonra her sene.
 2. tebrik ederim denilecek başlık.
  benim takıldığım tek şey fanatiklik. yani sevinmek güzel, meydanlara inip heyecan yapmak ama bunu uzatmak ve "bizim uefa kupamız var." muhabbeti gereksiz.
 3. bu sonuçla beşiktaş 15. şampiyonluğunu elde etmiştir.

  beşiktaş'ın ilk iki şampiyonluğu federasyon kupası turnuvasında kazanılmıştır ve bu ulusal şampiyonluklarla beşiktaş türkiye'yi avrupa'da temsil etmiştir.

  hani bilmeyenler vardır diye söyleyeyim dedim.

  bestblueever'ın uyarısı ile beşiktaş'ın ilk iki şampiyonluğunun milli lig ile değil federasyon kupası ile alındığını teyit etmiş olayım. fenerbahçe'nin ilk şampiyonluğunu o zamanki kırmızı grup ve beyaz gruplu lig formatında alması ve federasyon kupasının da aynı kırmızı ve beyaz gruplu formata sahip olması sebebiyle öyle yazmıştım. aradaki fark sadece isim. bundan yaklaşık 20 yıl önce şu an adı spor toto süper lig olan ligin adının birinci futbol ligi olması gibi bir fark yani.

  bu arada kendisinin bu konuda söyleyecek çok şeyi varmış ve dm ile sorabilirmişim ama söyleyeceklerini hiç merak etmediğim için kendisine dm atmadım^:swh^
 4. selamınızı aldık.

  13 şampiyonluk ve tff başkanlığı yapanların kayırmasıyla 3. yıldızı taktığınızı da unutmamanız dileğiyle, bizden de selamlar.


  ekleme: öğretmeye çalışan arkadaşlar, önce bi kendileri öğrensinler... o sayılan iki şampiyonluk şu an milli lig adında bilinen milli kümede değil, federasyon kupasında alınmıştır. ayrıca federasyon kupasının sayılıp milli küme şampiyonlukları ve türkiye futbol birinciliklerinin sayılmaması saçmalığın daniskasıdır ve türkiye hariç hiçbir ülkede böyle bir şey yoktur.


  bu konuda söyleyeceğim daha çok laf var ama şampiyonluk başlığında olduğumuz için devam etmiyorum. öğrenmek istersen dm atabilirsin.


  bi ekleme daha : cehaletim ezelden adlı kullanıcı hafif saldırgan bi tavırla yazmaya devam ediyor, tinerini ve saldırgan tavrını bırak öyle konuşalım :) siz bizim 28 şampiyonluğumuzu saymadıkça sizin 15 şampiyonluğunuzu saymıyorum..