1. türkiye, finlandiya, polonya ve israil'in beraber düzenleyeceği turnuva olacaktır. ancak bir kaç gündür olan olaylar neticesinde bence akıbeti belirsiz hale gelmiştir.

  eurocup'a takım gönderen ülkeler men edildi ya da edilecek gibi duruyor. geriye en güçlü fransa kalacak gibi onun dışında san marino'yla falan oynanacak sanki bakalım günler ne gösterecek.
 2. bayram tatili içinde ilaç gibi gelecektir. yayın hakkı ntvspor; kosava, ibrahim şenol ve bayülken ile takipteyiz. favorilerim önce türkiye; ev sahibi olma avantajı ile yarı final göreceğimize inanıyorum. yunanistan ile sırbistan da diğer aklımı çelen takımlar. sevimsiz ispanya turnuva'nın en büyük favorisi. hangi takımla maç yapsa rakibi destekleyeceğimi düşünüyorum. açılış maçları 31 ağustos. sabırla bekliyoruz.
 3. bir black label viski, 8 lahmacun, 4 kupa filtre kahve eşliğinde göbek kaşımalı 4 günlük bayram'da izlemeye devam.

  -türkiye; gayreti, futbol milli takımla kıyaslanmayacak kadar çok. koç ufuk sarıca istekli. oyuncular başarıya aç ancak yetenekler sınırlı yarıfinal yada final göremeyiz. cedi osman'ın yıldızı parladı.

  -yunanistan; spounulis yok niye yok öğrenemedim. maçlar atina'da olmayınca süt dökmüş kedi gibiler. beklentim düşmeye başladı.

  -sırbistan; teodosiç ve kaliniç yok. bogdanovic bir yere kadar. bizim gibi ruslara 3 sayı ile kaybettiler. türkiye sırbistan maçı grupta önem kazandı.

  -finlandiya; turnuva'ya ev sahibi olma etkisi ile tribünler dolu bir isveç norveç gibi buz değiller. taharet musluğu sahibi tek avrupa ülkesi olma etksi ile yer yer akdeniz heyecanında yer yer kuzey disiplini ile fransa'yı devirmeyi başardı.

  -letonya, slovenya, litvanya; konya'dan küçük yüzölçümü ancak basketbol nasıl oynanır? disiplin nedir? ağır ders veren mütevazi ülkeler. litvanya bir gömlek üstün. an itibariyle italya'yı devirdi.

  -rusya; taş gibi takım, ikide iki yaptılar. yüzleri gülmüyor ve rakip ile asla dalga geçmiyor. hep ciddiyet tam ciddiyet. hal böyle tribünün de takdirini topluyor. adamlar hem uzun hem geniş.

  -ispanya; ntvspor henüz maçlarını vermedi. nba patentli takım. turnuvanın favorisi. akdeniz kıvraklığına eşlik eden yer yer çirkefleşecek kadar kazanmak için her yol mübah felsefeleri ile kupaya göz dikiyorlar. rakipleri kim ise onu tutarım.

  -fransa; balon
  -italya; yarıfinal yada final görmeleri olası.
  -vs vs...
 4. gün itibariyle 20:45 ntvspor ekranında önemli bir sınava çıkacağımız letonya maçı ile turnuva devam ediyor.
  şimdi letonya maçını kazanırsak yine dişimize göre hırvatistan ile eşleşip üst tur vizesi alma hesabı yapıyoruz. eğer letonya maçını kaybedersek üst turda ispanya ile eşleşip evimizde ispanya'dan fark yeme ihtimalimiz var. hal böyle olunca milli takım sırf ispanya maçını ötelemek için varını yoğunu ortaya koyacak. milli takım istekli, hırslı ancak yetenekler sınırlı. oyunu karşıya taşıyamıyoruz. semih'in gayreti, cedi'nin bireysel yeteneği, zaman zaman melih'in 3'lükleri ile var oluyoruz. oyun sistemimiz letonya'ya ters gelir, benzer maçı rusya karşısında izlemiştik ve akabinde aynı sistem ile hırvatları da devirebiliriz. amma ve amma letonya maçı ters gider ise 3. çeyrek havlu atarız bir tur da ispanyollar bilenir. ve hazin veda gelir tribün yine de alkışlar. futbol ile kıyaslandığında mücadele ruhu ile basketbolcularımız alkışı hak ediyor.
 5. gidecekler için hatırlatma : sinan erdem otoparkına güvenlik gerekçesi ile araç girişine izin verilmeyecekmiş.
  mesut