1. atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bayram. dünyada başkaca da çocuk bayramı yok diye biliyorum. bizim ata herkesinkinden daha kıyak olduğu için şanslıyız. tüm pıtırcıkların bayramı kutlu olsun, zihinleri bilgi dolsun.

  biz de naçizane tatilinden faydalanıyoruz, oturup kitap okumak için uygun bir zemin.
  abi
 2. kutlu olsun.
 3. 23 nisan'ı çocuk bayramına indirgeyemeyiz. saltanata, hilafete ve emperyalizme karşı demokratik devrim mücadelesinin, cumhuriyetin, laikleşmenin simgesidir. çocukların sömürülmediği, karanlığa teslim edilmediği halkçı, aydınlık ve demokratik bir ülke kurmak halen boynumuzun borcudur.
  mutlu
 4. ulu önderimiz sayesinde sahip olduğumuz eşsiz bayramdır. her 23 nisanda devlet büyüklerinin koltuklarına çocukların oturması da güzel bir gelenek ama sanki eksik bir şey var. hiç olmazsa senede bir gün de devlet büyükleri de çocukların yerine geçsin. çalışma bakanı çocuk işçilerin yerine geçsin mesela. enerji bakanı babası madende ölen çocukların yerine geçsin. asgari ücretle çalışan vatandaşın çocuğunun yerine ekonomi bakanı geçsin, olmaz mı? belki 23 nisan daha bir anlamlı olur.
  tüm dünyanın çocuklarına her gün bayram olsun. yüzleri hep gülsün, hiçbiri oyuncaksız kalmasın.

  günün yemeği: neşe dolması
 5. benim için çocukken zorla katıldığım törenlerde başıma geçen güneşin saçlarımı yakmasıyla içinden geçtiğim can sıkıntısıdır.

  sonuç:

  90'larda nisan ayı daha sıcak geçiyordu.

  zamana sahip olmadan onu öldüremezsin.
 6. 893 bin çocuğun çalışmak zorunda kaldığı, 2206 çocuğun mahkum olduğu, 181 bin çocuğun evlendirildiği, 660 bin çocuğun cinsel tacize ve tecavüze uğradığı, 55 çocuk işçinin yaşamını yitirdiği, onlarca çocuğun devletin güvenlik güçlerince katledildiği bir ülkede kutlanacak pek bir şey göremiyorum doğrusu. kutlamaktan önce çocukları kurtarmalıyız sanırım.
 7. 96. 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının 2016 yılındaki youreads'e ilk yorumuyla birlikte herkesin içindeki çocuğa ve tüm çocuklara kutlu olmasını diliyorum.
  han
 8. 23 nisan hayatımın her döneminde farklı duygular hissettirdi bana. çocukken 23 nisan, adı gibi tam bir bayramdı, mutluluktu. sanki o gün dünya çocuklarınmış gibi hissederdim. ve anne, babam köy öğretmeniydi o zamanlar. yalvar yakar bazen beni de götürürlerdi okuldaki kutlamalarına, çok mutlu olurdum. onun dışında dedem sağolsun hep elimden tutup götürürdü 23 nisan şenliklerine. o gün ne istersem alırdı, rengarenk geçerdi o gün. sonra büyüdüm ve mutluluk yerini apayrı bir gurura bıraktı. çocuklarına bayram hediye eden başka bir lider, başka bir devlet var mıdır bilmiyorum. her 23 nisanda hala çocukmuşçasına birazcık şen olurum ve her daim gururlu. 23 nisan kutlu olsun. çocuklarımıza sadece bugün değil her gün değer verin ve hiç sıkılmadan dinleyin onları.