1. atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bayram. dünyada başkaca da çocuk bayramı yok diye biliyorum. bizim ata herkesinkinden daha kıyak olduğu için şanslıyız. tüm pıtırcıkların bayramı kutlu olsun, zihinleri bilgi dolsun.

  biz de naçizane tatilinden faydalanıyoruz, oturup kitap okumak için uygun bir zemin.
  abi
 2. kutlu olsun.
 3. 23 nisan'ı çocuk bayramına indirgeyemeyiz. saltanata, hilafete ve emperyalizme karşı demokratik devrim mücadelesinin, cumhuriyetin, laikleşmenin simgesidir. çocukların sömürülmediği, karanlığa teslim edilmediği halkçı, aydınlık ve demokratik bir ülke kurmak halen boynumuzun borcudur.
  mutlu
 4. ulu önderimiz sayesinde sahip olduğumuz eşsiz bayramdır. her 23 nisanda devlet büyüklerinin koltuklarına çocukların oturması da güzel bir gelenek ama sanki eksik bir şey var. hiç olmazsa senede bir gün de devlet büyükleri de çocukların yerine geçsin. çalışma bakanı çocuk işçilerin yerine geçsin mesela. enerji bakanı babası madende ölen çocukların yerine geçsin. asgari ücretle çalışan vatandaşın çocuğunun yerine ekonomi bakanı geçsin, olmaz mı? belki 23 nisan daha bir anlamlı olur.
  tüm dünyanın çocuklarına her gün bayram olsun. yüzleri hep gülsün, hiçbiri oyuncaksız kalmasın.

  günün yemeği: neşe dolması
 5. benim için çocukken zorla katıldığım törenlerde başıma geçen güneşin saçlarımı yakmasıyla içinden geçtiğim can sıkıntısıdır.

  sonuç:

  90'larda nisan ayı daha sıcak geçiyordu.

  zamana sahip olmadan onu öldüremezsin.
 6. 893 bin çocuğun çalışmak zorunda kaldığı, 2206 çocuğun mahkum olduğu, 181 bin çocuğun evlendirildiği, 660 bin çocuğun cinsel tacize ve tecavüze uğradığı, 55 çocuk işçinin yaşamını yitirdiği, onlarca çocuğun devletin güvenlik güçlerince katledildiği bir ülkede kutlanacak pek bir şey göremiyorum doğrusu. kutlamaktan önce çocukları kurtarmalıyız sanırım.
 7. 96. 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının 2016 yılındaki youreads'e ilk yorumuyla birlikte herkesin içindeki çocuğa ve tüm çocuklara kutlu olmasını diliyorum.
  han
 8. bugün türkiye büyük millet meclisi'nin açılışının 96. yılıdır.
  96 yıldır ayaktayız, kolaysa yılın hadi.
  bizi kendinize bağımlı hale getirdiğimiz mi sanıyorsunuz? o iğrenç yapınız ve sahtekarlığınızla mı?
  boşuna debeleniyorsunuz.
  türkiye cumhuriyeti hiçbir devletin yarı sömürgesi değildir. devlet yekpare ve millet yekvücuttur.
  hangi ideolojiyle olursa, olsun bu devlete zarar vermeye çalışanlar bedelini ödeyeceklerdir.
  23 nisan dünyanın ilk çocuk bayramıdır. sadece çocuk bayramı değil aynı zamanda ulusal egemenlik bayramıdır da.
  şimdi bazıları çıkmış, tören düzenlemeyeceğiz diyorlar... japona, çine yaptırdığı köprüde boy göstermeye iyi bilirler ama.
  uyanın, biz bir olursak namert ne yapabilir bize?


  ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun!
  çocuklara hediye alıp onları mutlu etmeyi unutmayın lütfen. şenliklere de gidin bi zahmet.