1. nedeni ve niçini oldukça muammalı henüz genç, özellikle 27 yaşında hayatını kaybeden ünlü insanlar ile ortaya çıkmış bir durum.

  söz konusu durumu yaşayan bazı ünlü isimler.
 2. 27 yaşındayım nolur yapmayın şöyle şeyler..

  zaten seneler içinde gitgide aşağı giden bir grafik varken bunu görmek pek hoş olmadı:)
 3. sanırım ünlü olmaktan çok egosal bir şey. 27 olmama bir sene kaldı ve bu başlığı görünce fark ettim ki şuan kurduğum tüm ihtimaller bir sene sonra gerçekleşmesini umduğum şeyler. hayatımı derinden etkileyecekler ve hayal ettiğim gibi olmazsa egoma yenik düşüp ölümü seçer miyim gerçekten bilmiyorum.
 4. 27 ozelinde olmadigini dusundugum durum. 20li yaslarin ortasinda gelen o 'ben ne yapiyorum?' 'istedigim hayati mi yasiyorum?' 'hayattan beklentim ne?' 'ne is yapmaliyim?' 'bir aile kurmali miyim?' gibi gibi hayati sorgulayan sorularla; yeni yeni sorumluluklari agirlasan bir yetiskin olma hissinin getirdigi krizdir aslinda.

  bence iyi degerlendirmek lazim. hakli bir histir, bir omrumuz var, zaman asla geri getirilemez, o yuzden gercekten istedigimiz gibi yasamamiz lazim. henuz hayatin basindayken kaybedecek seyimiz cok da fazla degilken, arzularimizi hayallerimizi takip etmeye gayret etmek lazim. bir de cok dusunmemeli biraz ani yasamali, dedigim gibi zaman geri gelmeyecek.
 5. ölümden ziyade bir kesim için hayat stresidir. bizim gibi hayata geç başlayan 26-27 yaşındaki gençlerin acaba ne iş yapsam, okulda bitti askere mi gitsem ya da askerliği yaptım, yüksek bitti doktoraya mı başlasam, anne baba ne iş yapayım, işe girsek bu yaştan sonra kim ne öğretir durumlarının kafa ütülediği en kritik yaştır. ben dahil etrafında o kadar arkadaşım var ki 27 yaşında şu an hayatını bir düzene oturtmak için ne yapsam diye kara kara düşünen, malesef yıllar geçtikçe alttan gelenler okul eğitim derdi ile hayata daha geç atılıyor.
  1940
 6. 27 yaşımda ölüm epey gündemimdeydi demek nedeni buymuş. :)) neyse ki 28 oldum.
  arjen
 7. üstünden 6 yıl geçti, hayret nasıl kendimi vurmadım dediğim bunalım durumu...
  asıl 2008 tam bir felaketti, allah korusun...
 8. bir arkadaşla ortak korkumuz
  ikimizde de okb var ne de olsa
  iyi haber o artık 28
  kötü haber ben 26 yım
 9. ünlü değilim, kitabım çıkacak seneye. yaşım 26 buçuk. jrr tolkien gibi olmak isterdim, vah vah şöhretin ortasında, çok acı.
  han