1. .........................'de bugün saat ............ itibariyle meydana gelen henüz hangi terör örgütünün gerçekleştirdiği teyit edilemeyen bombalı intihar saldırısında ...............yurttasimiz hayatını kaybetmiş .............vatandaşımız yaralanmıştır hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarına başsağlığı yaralilarimiza acil şifalar diliyor; bu menfur saldırıyı lanetliyoruz.

  yetkililer için bu formdaki boşluklarin doldurulup, bizlere okunacağı "olay"
 2. hayat kısa, katil uzun.
 3. çocukluğumun ülkesini, gençliğimin kentini ne hale getirdiniz?

  ben daha 17 yaşında, daha parmak kadarken indim uçaktan. patlamanın olduğu noktada sigara yakıp, ilk defa istanbul"un havasını soludum. acısı, mutluluğu, lirizmi ve aşklarıyla beraber 7 sene geçirdim. o kente o havaalanından veda ettim.

  sevgiyle gelip, korkak halde gittim. toklaştığım, hiç tanımadığımız halde içtiğimiz insanlardan çekinerek veda ettim.

  her şeyimizi çaldılar. çok lekelendik. bu kadarı da ayıptı.

  türkiye artık terör ülkesidir. bir zamanların - benim gözümde - sevgi ve duygusallık vatanı, artık, bok yoluna ölen insanlar ülkesidir.

  ve o malum şahıs. sana artık edecek küfür bulamıyorum. öleceğin günü bekliyor odamdaki şampanya. bir tarih. bir nesil.

  başımız sağolsun.
 4. 7 yıl çalıştığım havalimanında gerçekleşen patlama.

  öncelikle şunu belirtmek isterim şöyle aranan ya da böyle x-ray cihazlarının olduğu yer sadece sıradan vatandaşın kullanabileceği şekildedir yani sıradan vatandaş x-ray'e tabi tutulur aşağıda sizlere gözlerimle gördüğüm ancak aranmadan geçebilen kişileri yazıyorum ki sadece bu kapılardan üst düzey diplomatlar aranmadan geçebilir(kabine üyeleri) yani milletvekili olsanız bile geçemezsiniz ancak orada görev yapan polisler, güvenlik görevlileri aranmadan geçiyorlar yani bu kişilerin arasında art niyetli olacak birileri varsa rahatlıkla geçmiştir. ayrıca havalimanı vip iç hatların orada bir asansör vardır yanlışlıkla normal yoldan girmiş vip yolcular o asansör ile vip katının girişine iner yanio asansör vasıtasıyla istediğinizi içeri sokarsınız.

  ayrıca havalimanlarının alt katlarında ürün kabul arama noktaları vardır buralard a yol geçen hanı gibiir yani söyle 1 saat izleyin rahatlıkla istediğinizi sokar çıkarırısınız.

  araçla girdiğiniz kapıdan da kafalarına göre araç çevirirler yani gözü tutmayan aracı çevirir güvenlik mensupları yani range rover ile gelirseniz çevirmez ancak toros ile gelirseniz çevrilirsiniz.

  güvenlik tamamen allahlık durumda arkadaşlar nasıl oldu niye girdi demeyin.

  ha bir de rüzgar güneyli eserken uçaklar şirinevler bakırköy üzerinden çok alçak uçarak geçer pste inerler. bir gün piste değiy ataköye inecek.

  çok üzüldüğüm ama yazmaktan başka birşeyimiz olmuyor maalesef.
 5. Şu an kulağıma geldi. asılsız mı değil mi hiçbir fikrim yok ancak birkaç haber sitesi haberi vermeye başladı. olay hakkında bilgi sahibi olan kişilerin bilgilendirmesini bekliyoruz.

  olay dış hatlarda meydana gelmiş.çok yüksek ihtimalle yurtdışından gelen bir canlı bomba havalimanına girince patlatmış.

  henüz haber sitelerinde herhangi bir ölü sayısı ya da yaralı sayısına ulaşamıyorum. havalimanında silah sesleri duyulduğu iddiası var.

  edit : haber gerçek. ölü ya da yaralı sayısı hakkında hala bi yaklaşık sayı yok.

  video paylaşılmış olay yerinden.

  edit 2: olay yerinden 2 yeni görsel

  görsel1
  görsel2

  edit 3: silah sıkılmış. olay yerinden yeni görsel

  edit 4: malesef yaralı fotoğrafları gelmeye başladı.

  +18
  +18 çocuk hayatını kaybetmiş...

  bekir bozdağ 10 şehit olduğunu söylüyor.

  çok ama çok yakında twitter kapanır , yayın yasağı gelir ve yüksek ihtimalle internetlerimiz yavaşlar.olacakları önceden biliyoruz artık.

  Ve beklenen yayın yasağı da gelmiş sonunda .
 6. "havalimanına doğru gitmeye çalışmayın, trafiği tıkamayın, şu an oraya doğru gitmeye çalışmanızın içeridekilere hiçbir yararı yok"...diyorlar da karşı apartmanda bir kadın şu an elinde telefonla çaresizce orayı burayı arıyor...ne yapsın şimdi bu insanlar? sigara yakıp izliyoruz biz de, film izler gibi...

  insan memleketini neden sever? başka çaresi yoktur da ondan mı?
  mesut
 7. kültür merkezinin bahçesi, miting alanı, durak, meydan, kırmızı ışıklar, karakol önleri, havalimanı... sonraki neresi ? metro, vapur, avm, okul bahçesi... ?

  ölümümün hep ya kanserden ya kazadan olacağına inanırdım. artık resmen canlı bomba saldırısında öleceğime eminim. ya da çok sevdiğim birini canlı bomba saldırısında kaybedeceğime de emin oldum. (hic tanisamasam da sevgilimin oda arkadasi suruç'ta katledildi. bir konferansta ayak ustu tanistirildigim, merhabalastigim sebnem yurtman 10ekim'de ankaradaki emek baris demokrasi mitinginde katledildi. ben veya en sevdiklerim ne zaman peki?) o kadar çok ki! her ay! her yerdeler! hiç bitmeyecek hiç.

  edit: ne kadar kolay söylüyorlar sayıyı. 28 can ne demek ulan. senin çocugun mu, ailen mi sanki. sen mi bir ömür o toprakla yaşamaya çalışacaksın. 28 derken gram yanmıyor canları. gerçi 101'i, 37'yi, 33'ü gördük değil mi, bu sayı iyi bile!
 8. 28 ölü 60 yaralı.

  ne uğruna? kimin uğruna?
  dile kolay gelen bu sayıyı bir yıla yayarsak biz bu patlamalardan kaç kişiyi kaybettik? kaç aile hastanelerde heba oldu? bu soruları kime sormalıyız esasen? hükümet ne işe yarıyor? bu soruların içinde kendimi kaybediyorum ve bunlarla yaşamak mutluluk vermiyor. her gün içten içe ölüyoruz.

  binali yıldırım kaç gündür başkanlık da başkanlık konuşup duruyor. siktiğimin başkanlığını alın da ölmesin lan şu insanlar artık. başkanlık bir tarafınızda patlasın. sizin kara emelleriniz uğruna kaç insan öldü şu zamana kadar saydınız mı? hadi şimdi öylesine toplayın o güvenlik zirvesini, bir de kınayın güzelce. bir ay sonra yeniden bir patlama yine aynı başa sarılsın her şey. ülkeyi bok ettiniz bok. yaşanacak yer sığınılacak bir köşe kalmadı cennet vatan türkiye'de. cehennem ettiniz.
 9. 38 can gitmiş 38 ailenin evine ateş düşmüş belki bir kaç saat önce birbirlerine elveda demişlerdi, belki de bir kaç saat sonra hasret gidereceklerdi veya sabah gireceği denizi, giyeceği mayoyu düşünüyordu, göreceği tarihi yerleri, doğal güzellikleri düşünüyordu, hepsi her biri yerle bir oldu.

  televizyona bakıyorum uzman kişisi başkanlık sisteminin gerekliliğini anlatıyor bir diğeri dolar kurlarından bahsediyor ötekisi turizm ne olur derdinde taksicisi bir kaç lira kazanmak için adam kazıklama derdinde işte bunları görünce keşke ölsem de bu pislikleri, bu ahlaksızlığı, bu sorumsuzluğu görmesem.

  ölenlere allah' tan rahmet dilerim.
  hepimizin başı sağ olsun.

  çok öfkeli ve üzgünüm.
 10. cnn türk canlı yayınında konuşan cnn türk ankara temsilcisi hande fırat, atatürk havalimanı'ndaki saldırı ile ilgili çarpıcı bir bilgiyi gündeme getirdi.

  hande fırat canlı yayında yaptığı açıklamada,

  “istanbul’la ilgili olarak da haziran ayının başında, yaklaşık 20 gün önce istihbarat birimleri devletin tepesine ve tüm kurumlarına uyarı yazısı gönderdi. bu uyarı yazısında yer isimleriyle bu uyarı yer aldı” dedi.

  yer isimleri arasında atatürk havalimanı’nda olup olmadığının sorulması üzerine fırat, uyarı da atatürk havalimanı ifadesinin de yer aldığı belirtti.

  mynet alıntı

  bu da mı gol değil ha bu da mı gol değil?