28 temmuz - 13 ağustos 2016 perseid meteor yağmuru - youreads 1. geçen seneki başlığına şuradan (bkz: 12-13 ağustos 2015 perseid meteor yağmuru) ulaşılabilinecek olan gök olayı.

  her yılın bu mevsiminde türkiyenin bulunduğu konumdan rahatlıkla gözlemlenebilir olsa ve en güzel manzaraları 12 ağustos gecesi verse de, başlangıç günü 28 temmuz olarak kabul edilir.

  ben, bu güzel manzarayı, bu harikulade gök olayını yazarlara duyurabilmek için her gece başlığa yorum gireceğim. ki hepimiz bu şahane olayı duyabilelim.
 2. gözlemde 2. güne girilen olay.

  nöbet güncesi.

  bu aralar çıkmak, çıkıp da gözlemlemek pek istemiyorum ama saat 23.00 gibi 1 tane kayan göktaşını şans eseri gördüm. her neyse, daha dolu dolu günlere çok var .. bu ilk güncelleme yorumu olsun yalnızca. :)
 3. bu gece en azından bu başlığa bir mesaj girerek, belki birilerine mutluluk kaynağı olacak bir olayı görmelerini sağlayabilirim diyorum

  ben, en azından bu geceliğine göklerden affımı diliyorum.

  bu geceliğine tanım filan da umurumda değil,
 4. bir kitap seçmek.

  bir müzik listesi yapmak.

  sonra sahile, dalgaların cayıradığı yere gitmek.

  bir şeyler dinleyip bir şeyler okurken, bir carettanın doğum yapmak için yanına gelmesi.

  ve gökte kayıp duran yıldızlar.

  bugünlerin en büyük zevki bu.

  ağustos 16
 5. bu güzel gecede şimdiden 1 tane 'görsel kıyımına'' rastladığım olay. oysa yalnızca başımı göğe doğru çevirmiştim. yalnızca bir anlığına.

  işte bu denli zengin günlerden geçiyoruz. keyfini, değerini bilmek gerek. bilmemek de gerek.
 6. saygıdeğer dostlar hepinize sevgiler.

  biliyor musunuz bugün büyük gün. ay antalya'da 00.30 civarı batacak. ve bu saatten sonra gökte göktaşı kıyımı başlayacak. bunu, bunu naparsanız yapın ama kaçırmayın, oldu mu?