1. ölümündeki sır perdesi hala kalkmamış olan iki rapçi. 2 pac cinayetinden 6 ay sonra biggie'nin öldürülmesi ve ikisinin de katillerinin hala bulunamaması, bize ''hz.ali ve hariciler'' meselesini hatırlatıyor.

  hatırlarsanız, sıffin'den sonra taraflar üçe ayrılmıştı; hz.ali ve taraftarları, muaviye ve taraftarları ve ''ortacılar'' yani hariciler. bu üçüncü güruh iki tarafın da meşruluğunu reddediyordu.

  hakem olayı ile de sorunlar çözülemeyince bildiğiniz gibi hem muaviye'ye, hem amr b. as'a hem de hz.ali'ye suikast düzenleme kararı alındı. ilk ikisi suikastten kurtuldu, lakin hz.ali zehirli bir hançer sebebi ile hayata gözlerini yumdu.

  gelelim 90'lara... bilginiz üzere amerika'da ''west coast - east coast'' savaşı sürüyordu.

  bu savaş, daha sonra ''2pac - biggie'' ve ''suge knight - puff diddy'' savaşına dönüştü, her ne kadar biggie 2pac'in disslerine cevap vermemesine rağmen.

  7 eylül gecesi ne oldu peki? @3 te yazıldığı gibi, mike reyiz'in maçından çıktılar. ölümden 20 dakika önce o meşhur resm-i şerifi çektiler. bir kırmızı ışıkta durdular. o anda...

  beyaz bir cadillac... suge knight ve tupac'in yanında duruyor. arabanın arka koltuğunda oturan biri onu mermi yağmuruna tutuyor. tupac 6 gün mücadele ediyor ama 13 eylül'de hakk'ın rahmetine kavuşuyor.

  akıllara hep doğu yakası'ndan puff daddy'nin bu cinayette rolü olduğu gelmiştir akla.
  ayrıca suge knight saldırıdan çiziklere kurtulduğu için ''acaba?'' diyoruz.

  6 ay sonra aynı senaryo biggie'nin de başına geldi. bu kez bir impala ss'den çıktı kurşunlar. ama biggie'nin ölümü 2pac gibi acılı olmadı. yarım saat sonra öldüğü bildirildi.

  şöyle düşünüyorum: iki cinayet gerçekleşiyor. 2pac ve biggie öldürülüyor. ama ne suge'a ne de puff'a bir sinek bile konmuyor. insan gerçekten de akıl erdiremiyor.

  belki de ''batı yakası - doğu yakası'' savaşında bir taraf daha vardı...

  ya ortalıkta çok büyük iki hata var ya da durumlar çok kirişik.^:karışık^

  edit: imla
 2. muhtemelen, hip hop müzik endüstrisini tekel altına almaya, şekillendirmeye çalışan amerikan devletinin (içerideki) siyahi dalkavukları -yani ev zencileri- tarafından öldürülmüşlerdir.
  2pac'ın they dont give a fuck about us'da demeye getirdiği gibi; isterler ki hep itlik serseriliği yüceltelim, salak kalalım ve büyük işlere karışmayalım, ırkımızın ve tüm amerikan halkının aklını almayalım.
 3. katilleri öldürmüştür. net.