• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
3096 gün - natascha kampusch
3096 gün ruhunu kimse esir alamaz. sekiz yıllık korkunç bir işkence ve taciz hikâyesi… ve natascha'nın kimliğini kaybetmeden kaçmasını sağlayan mücadeleci ruhunun öyküsü…2 mart 1998. 10 yaşındaki natascha kampusch ilk defa okula tek başına yürüyerek gitmek için evinden çıkar. yolda bir adam tarafından beyaz bir minibüsün içine çekilir. aradan saatler geçtikten sonra kendini karanlık bir hücrede battaniyeye sarılı halde bulur. sekiz yıl sonra kaçmayı başarana kadar bu hücre evi, onu kaçıran adam da tanıdığı tek insan olacaktır… 3096 gün'de natascha inanılmaz hikâyesini ilk defa anlatıyor: çocukluğundaki zorluklar, kaçırıldığı gün başından geçenler, beş metrekarelik bir hücredeki esareti ve kendisini kaçıran adamın, wolfgang priklopil'in bitmek bilmez fiziksel ve duygusal istismarları…3096 gün, insan ruhunun zaferine dair tüyler ürperten bir öykü. umutsuzluğun en derin çukurlarında katlanılmaz anlar yaşarken bile kendisini esir alan adamı nasıl yavaşça manipüle edeceğini öğrenen ve bütün ihtimallere meydan okuyan küçük bir kızın insanlığını yitirmeden özgürlüğüne kavuşmasının hikâyesi…"yıllarca esaret altında tutulmuş genç bir kız yaşadıklarını samimiyetle dile getirmiş."-guardian-"düşünceli, azimli ve kendine acımaktan sürekli kaçınan bir genç kızın çektiği çileye olduğu kadar boyun eğmeyi reddeden ruhuna da tanıklık edeceksiniz."-sunday times- (tanıtım bülteninden) (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)


  1. 12 yaşında wolfgang priklopil tarafından kaçırılan,18 yaşına kadar alıkonulan, tecavüz edilen, dövülen aç bırakılan bir kız çocuğu.
    işin ilginç tarafı , bir görgü tanığı sayesinde, kaçırma sırasında kullanılan kamyoneti tarif edilmiş, buna rağmen polis ifadesini alıp serbest bırakmış.
    5 m2lik, ses yalıtımlı, penceresiz bir mahzende tutulmuş, zaman geçtikçe yukarı katların temizliği için vss yukarı katlara da çıkarılmış. bir gün, priklopil'in arabasını temizlemesini istemesi üzerine, gün ışığını görmüş. 18 yaşında fırsat bu fırsat diyerek bulunduğu yerden yürüyerek uzaklaşmış. 2 mart 1998'de kaçırılan natascha 23 ağustos 2006'da özgürlüğüne kavuşmuş. 3637 onun esir alındığı gün sayısıdır. ve anılarını yazdığı kitabın ismidir.