• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.88)
46 yok olan
"46 yok olan, star tv'de yayına giren televizyon dizisi. yönetmenliğini serdar akar’ın yaptığı dizide baş rolleri erdal beşikçioğlu, yasemin allen ve melis birkan üstlendi. ilk bölümünün 27 mart 2016 tarihinde star tv'de yayınlanacağı duyuruldu."


 1. ozeus
 2. bbs
 3. geçtiğimiz günlerde 2. fragmanı yayınlanan ve ilk bölümünün 27 Mart Pazar günü, saat 23.15'te yayınlanacağı açıklanan dizidir.

  fragman
 4. dizinin cast seçimi sıkıntılı gibi. mesela o polis olmamış ya da bana çok yapmacık geliyor. behzat ç deki muzo ile barbarosun eksiliğini hissediyor insan. ne bilim sanki o ikilinin benzer bir rolde oynaması dizideki açlığımızı yada behzat ç ye olan hasretimizi giderecek gibi.

  nostalji linki
 5. #84574 henüz başlamamıştı, böyle demişim..

  hâlâ breaking bad diyen arkadaşlar görüyorum. bence breaking bad'i izlememişler.

  flashbackler yahut görsel efektlere gelince.. arkadaşlar.. nasıl desem.. 60 dakika filan muhabbeti değil sorun, algı..

  gayet şahane bir ambiyans yaratılıyor o dönüşlerle bence. çekim, teknik vesaire de iyi. zaten bu işler o kadar ucuz işler değil. koskoca serdar ya da diğer ekip veya da para döken yapımcı ekip bi kere yapar/yaptırır sonra da beğenmezlerse "gardaşım bu ne yıaa! ben bu yüzden mi para döküyoğm la!" derdi merak etmeyin.. ki türkiye'de yapımcılar tam olarak bu minvalde insanlar emin ol.. fakat hâlâ yaptırılıyor/yapılıyor o sahneler. neden? sen ne dersen de, kaliteli de ondan.

  seraphim falls diye bir film var. bilmem izleyen var mı.. tamamen western bir film, yeni de ha, öyle aklın karışmasın.. liam neeson, pierce brosnan babalar filan oynuyor yani, neyse.. o film sonuna kadar dağdı kardı, ovaydı çoraktı gidiyor.. sonunda, son 15 dakikasında komple bu sana olmamış gibi gelen benzer bir atmosferle metaforik bir sahne oynuyor. şahane.. filmi film yapan sahnelerinden zaten o.

  buradaki de o misal. olmamış bir yanı yok aslında. on kişiye breaking bad izlettim zorla, sekizi ilk dört bölümde bıraktı.. hepiniz duymuşsunuzdur konuya vakıfsanız; öyle kaliteli sürükleyici ve efsane bir dizi için "sıkıcı yaaa" diyerek bırakır çoğu. o misâl.. derdini, tarzını anlatacak daa bi süre, izin verirsen.

  hele bi bekleyin. o sahneler de tatlı gelmeye başlayacak herkese, eminim. türkiye'de değilmişsin gibi hissettiren birkaç işten biri abi işte. her bölüm kavramadan değişen hikâyeler filan, hepsi öyle bir çözülür ki bi anda, "vay anasını yaaa" dedirtir burada öyle yorum yapanlara.

  güzel dizi abi. ta ilk yorumda da demişim, özgün dizi!! uyarlama filan da değil. babalar gibi yapmışız işte.

  not: ya hee bu arada bi de 60 dakika diye filan diyorlar.. 13 yıl öncesine kadar ülkedeki tüm diziler 60 dakikaydı zaten. ben gencecik halimle hatırlıyorum, lütfen biraz düşünelim yazmadan. :)
 6. eleştirilecek yönleri olsa da farklı, özgün ve güzel bir yapım olduğundan tv reyting oranının kurbanı olmamasını dilediğim dizi.

  tv reytingi olarak ilgili gün "TURGAY BAşYAYLA ILE LEZZET YOLCULUGU" adlı programdan sonra 48. olmuş . ancak şöyle bir durum da söz konusu, dizi, internet üzerinden sadece ilgili kanalın sayfasında 451.739 defa izlenmiş .

  tabi reklamlar yok. umarım harcamazlar.
 7. ikinci sezonu onaylanmış, gayet de güzel olmuş. birkaç hafta önce biteceğini sandığım için şu yorumu girmiştim () ama şükürler olsun ki bu karardan vazgeçilmiş.

  düzenleme: :(