5 ocak 2017 izmir patlaması - youreads 1. sikecem yeni türkiye'nizi, ben eskisini istiyorum amk!

  en fazla bağzı sıra beklemesini bilmez salaklar tüp kuyruklarında falan dayak yiyodu. şimdi ülke sathının her yerinde moleküllerine ayrılarak ölüp gitme ihtimali ile yaşıyoruz.

  ayrıca 7 haziran-1kasım arası ülkede nasıl kaos artıp birilerine yaramışsa şimdi de başkanlık dedikleri ucube sisteme doğru götürülmek istenen ülkede kaos gitgide tırmanıyor.

  devlet teorisinin temelinde devletin ortaya çıkışı ve varlık amacı anlatılır, bi zahmet nolur açıp okuyun ve artık herkese bunu anlatmaya çalışın yoksa bu bilinçsiz toplumla yok olacağız...
 2. 3 hafta kadar önce izmir'deyken bir canlı bomba olduğu ve izmir adliyesi'nde patlama olacağı şüphesiyle bir kadın tarif edilmişti. 1 ay bile geçmeden aynı noktada bir aracın içindeki canlı bomba ile patlama gerçekleşti.
  eğer kulak asıp güvenlik önlemi alınsaydı belki de hiçbir şey bugün orada olmayacaktı.

  neden izmir'de patlama olmuyor diyen insanların da artık neler hissettiğini çok merak ediyorum.
  umarım olabilecek en az kayıp ve hasarla olay geride kalmıştır.
 3. yukarıda da belirtilmiş, bunun istihbaratı zaten vardı, ben bile duydum. artık bu zaafiyetin boyutunu akıl almıyor. ne zaman ciddiye alınacak bu konu anlamıyorum. biz mi oturup komplo geliştireceğiz burada. basit mantıkla bu eylemlerin mesaj kaygılı olduğu anlaşılıyor. tsk'ya yapıldı, polise yapıldı, valiliğe yapıldı, eğlence merkezine yapıldı, adliyeye yapıldı. belli ki bir sonrakinde devletin bir başka gücüne meydan okunacak. bu bir eğitim kurumu olabilir, bir vergi dairesi olabilir.

  ikinci husus eylemlerdeki araç kullanımı. bu kişiler ellerinde silahlarla gezmiyor araçlarla getiriyorlar bombayı da silahı da. gerekirse devlet bütün araçları yeniden kayıt altına almaya zorlamalı. gerekirse araç kiralama işlemlerini durdurabilmeli. bunda anlamayacak ne var hep aynı mevzu dönüyor sahte kimlikle araç kiralıyorlar, sonra gidip eylem yapıyorlar. kiralattırmayın arkadaşım. gerekirse her vatandaş emniyetten gidip yeniden temiz kağıdı alsın. bir şekilde sıkıştırın şu adamları ve eylem yapacak genişliği bulamasınlar. biz mi söyleyelim yahu zaten ohal ilan etmişsin yap ne yapacaksan işte. yapamıyorsan da bırak aklı selim birileri gelip bu işe gereken ciddiyeti versin.
  abi
 4. bu ülkede,
  bara gidersen
  maça gidersen
  adliyeye girersen
  parkta oturursan
  ve sokağa çıkarsan.
  ölürsün!
 5. şans eseri orada olmayan bir avukattan 15 kişinin öldüğünü duydum arkadaşlarına ulaşmaya çalışıyordu ama iki şehit var diye geçiyor her yerde umarım doğru olan budur. koskoca vali çıkıp 2 zaiyat var diye açıklama yapıyor. şehit olan polis saldırganların birinin üzerine atlamış. bir çocuğun babası daha fazla insan zarar görmesin diye şehit olmuş koskoca vali bundan zaiyat diye bahsediyor.

  hadi sevinelim bu defa iki basamaklı sayılara gelmedik sadece 2 kişi. bu defa tanıdığımız kimse yok sevinebiliriz.
 6. barbaros şansal olayı 'ndaki ilgilerinin yarısını üç hafta önce yapılan ihbara verseydiler şu an belki de böyle bir durumla karşılanmayacaktı...
  hiç bir zaman anlıyamadım bu nasıl bir adalettir nasıl bir sistemdir (!)
  artık şu işe bir ciddiyet verilsin hiç dayanılamaz hale geldi.
  bu gidîşle gerçekten ecelimle öleceğime inanmıyorum ben de.
  birazdan başlarlar şehitlerimize allahtan rahmet yakınlarına da baş sağlığı dilerim diye ben artık bunları duymaya dayanamıyorum...
 7. gergin bir günün sonuna geldik. izmir'de patlama olmuyor konusunda gösterilen hedefler amaca ulaştı mı? kısmen rahatlamışlardır sanıyorum. diğer taraftan izmir patlaması ile bütün türkiye tehdit altında mesajı da veriliyor, artık kim üstlenmişse üstlenmiş daeş, ışıd, pkc, pyd, yks, pkk, kpp vs vs vs kavramlar ot bok neyse karışmış artık. bu topraklarda yaşayan insanlar olarak bu toplumun kaderini ortak çizip benzer kaderi paylaşıcaz, birazdan puslu cam'a yağlı alnımı dayayıp kara bulutlara bakarak tracy chapmen dinleyeceğim. ülke yangın yeriyken sinema hakkında yorum yapmaya çalışıcam.
 8. en yakın arkadaşım orada avukat ve şuan şoka girdi ağlıyor cevap veremedim bekliyoruz silah sesleri var korkuyorum dedi hat gitti .. neyse ki durumu iyi ama o yol otobüs güzergahım .. cidden izmirde niye patlama olmuyor diyenlere inat yapılmış bir patlama 3 hafta öncesinden ses kaydını yolladılar adliyede patlama olucak dendi ve oldu . izin verdiler bu patlamaya ..
  belit
 9. 3. saldırganın varlığından bahsediliyor, kaçmış. kimisi alsancak, kimisi bornova, kimisi de karşıyaka yönüne kaçtığını söylemekte. bulunduğunuz yerden mümkünse çıkmamaya bakın.

  düzeltme: vali, saldırganın yanında 8 el bombası taşıdığını açıklamış.
 10. izmir'de neden bomba patlama olmuyor? diye soran, yobaz güruhun içi rahattır şimdi