1. aramizda kalsin ama yeni bisey degildir. hatta akp doneminde legal hale gelmistir demek disinda bisey denemez. mesela tansu ciller hanim devlet ugruna kursun atan da yiyen de sereflidir demisti.

  akp bunu legal hale getirdi. kiyamet senaryolarini aratmayacak seylere luzum yok.

  #225050 burda akpnin sosyal konumundan bahsetmeye calismistim. bence ongorulemez bi hamle degildi yillarca politika yapmis burokratlar icin.

  akp tekrar muhaliflere bir oyuncak verdi. muhalifler bu bozuk diye aglasirken daha farkli bi noktadan tekrar muhaliflerin sosyal hareket alanini kisitlayacak.

  mesela bu

  "Yeni tip bir Faşizmin ayak sesleri gümbür gümbür. Çok alametler belirdi safhasını da çoktan geçtik. Üç maymuna devam mı hala?"

  allah askina yeni tip ne? fasizm begenmiyorlar. cidden enteresan. twitte biri sey diyordu bu ulkede kimse ozgur olmak istemiyor, sadece baskasi ozgur olmasin istiyor.

  yeni tip mip olmaz kardesim fasizm gelecekse bildigimiz sekilde gelecek o kadar!!!
 2. aklıma şubat 2015’te oylanan iç güvenlik paketi’ini getiren kanun.

  bir iç güvenlik paketi’ne bakıyorum, bir de bugün çıkan korkunç khk’ya. devede kulak kalıyor.

  bu khk’ları iptal etmeyen anayasa mahkemesinin de allah belasını...

  gidişatı pasif bir şekilde bekleyen chp, sebebi bilinmez u dönüşü ile mhp ve kürt sorunundan başka bir şeyi umursamayan hdp’ye de tekrardan teşekkür ediyorum. hepinize aferin. aradan 3 yıl geçti. eserinizle gurur duyun. o gün ipin ucunu kaçırmayacaktınız.
 3. nasıl diyordu bahçeli, ''fiili düzenin resmiyet kazanması''.
 4. khk üzerine hukuk ve hukuk felsefesi analizi kasmayacağım. hepimiz yapılan düzenlemenin hukuk devletine ve binlerce senelik aklın mahsulü hukuk doktrinlerine aykırı olduğunu biliyoruz. beğenseniz de beğenmeseniz de kabul etseniz de etmeseniz de sorun şu arkadaşlar:

  bugün yaşadığımız hiçbir şey bir neden değil, bir sonuç!
  bugüne kadar verilen sarı öküzlerin, gösterilmeyen tepkilerin, umursamazlıkların bir sonucu.
  bunun bir numaralı sorumlusu da ana muhalefet (muvafakat) partisi chp'dir!
  akp iktidarının ilk birkaç yılını bir kenara bırakın. 2006'dan günümüze ve özellikle 2010 anayasa referandumundan bugüne öyle söylemler gördük, öyle uygulamalara tanık olduk ki başka ülkelerde olsa kaç kere hükumet istifa etmiş veya ettirilmiş idi. ama bizde maşallah istifayı bırakın iktidar vekilleri ile muhalefet vekilleri mecliste çay partileri yaptılar. e bunları görünce de insan ister istemez chp'nin iktidar olma gibi bir amacının olmadığını, muhalefetteki konumunu korumaktan başka bir varlık sebebinin olmadığını ve dahi iktidar tarafından bu amaçla dizayn edilmiş olabileceğini düşünmeden edemiyor.
  ben olsam akp'nin yerinde kılıçdaroğlu'nun güzel bir heykelini yaptırır altına da "olmasaydın olmazdık" yazardım.
 5. olamaz böyle bir şey, aklım almıyor. bunun gerekçesi, dayanağı nedir de halka bu şekilde bir hak tanınıyor? hadi güvenlik güçlerini vesaire geçiyorum, normal bir vatandaş yahu. zaten ülke yüzde elliye bölünmüş vaziyette, zaten ülkenin yüzde ellisi salyaları aka aka birilerine saldırma, "adam etme" isteğiyle yanıp tutuşuyor, bundaki amacın ne olduğu da yadsınamaz artık topyekün bir iç savaşa göz yummak bu. göz yummak da değil, zemin hazırlamak.

  ve şu an aklımın almadığı ve en çok korktuğum da bu noktada buna verilen tepkinin son derece yetersiz olması. e biz buna sesimizi çıkarmayacaksak her şeyi başından kabullenmişiz, daha kötü ne gelirse boyun eğecek durumdayız. aym ne iş yapıyor? bu taslağı kimler hangi gözüyle okuyup yasalaştırıyor? artık sokakta yapılacak herhangi bir eylemde biri çıkıp bütün eylemcileri çekip vursa ceza yemeyecek ya, körler ve sağırlar ülkesiyiz, başka bir halt değil.
 6. iç savaş (seçim) hazırlığı diyorum ben buna. 2019 seçimlerini kaybetmesi durumunda, herkesi terörist ilan edip milleti yine sokaklara yığacaklar. sonra yan komşumuz kapımızı çalıp kafamıza sıkıcak ve dicek ki bunlar teröristti , bunlar fetöcüydü ve yürüyüp gidecekler.
  akp'nin hazırlığı bunadır. koltuk- iktidar sevgisi o kadar büyük ki , ortada bir millet kalmasa dahi iktidarda kalmak istiyorlar .