• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.75)
a cure for wellness - gore verbinsky
işinde yükselme hırsıyla dolu genç lockhart (dane dehaan), çalıştığı şirketin uzun zamandır tedavide olan ceo'su bay pembroke'u geri getirmek üzere isviçre alpleri'ndeki bir tedavi merkezine gönderilir. burada huzur içinde yaşarmış, gizemli bir hastalıktan arınıyormuş gibi görünen insanlar aslında sıradan bir kaplıcadan çok daha fazlası olan bu merkezin büyük bir sırrını örtmektedirler. lockhart buradan hemen ayrılmak istese de bu kolay olmayacaktır, nitekim o da bu gizemli hastalığa yakalanmıştır ve bir kez hastalığa yakalananların oradan ayrılması mümkün değildir.


  1. filmin ilk yarısı muazzam. çekimler, renkler, açılar hemencecik sizi içine çekiyor. yaratılan gerilim dolu atmosfer merakınızı her an dinamik tutmayı başarıyor.

    ikinci yarıda ise kafanızda oluşan soruların cevaplanmasının filmin haddinden uzun süresi ile epey gecikmesi, buna rağmen seyircinin kendi cevaplarını kolayca erkenden bulabilmesi, suyun ve atmosferin fazlaca bulandırılması ve neticede aldığımız cevapların da çok tatmin edici olmaması sebebiyle heyecan verici bir açılış yapan 'a cure for wellness' eh işte bir kapanış yapıyor.

    film orijinal bir görselliğe sahip, başroldeki oyuncu da gayet başarılı. fakat film bize baş karakterin başına her ne gelirse gelsin ölmeyeceğinin garantisini verecek kadar da sıradanlaşıyor korku sinemasında, bir noktada. izlemeye değer, puanım 6. trailer