abdülhamit gül - youreads

 1. 19 temmuz 2017 itibarıyla 65. Türkiye cumhuriyeti Hükûmeti’nin adalet bakanı olarak atanan akp gaziantep milletvekili. selefi bekir bozdağ’dır.

  1977’de gaziantep’in nizip ilçesinde dünyaya gelmiş. nizip imam hatip lisesi’ni bitirdikten sonra ankara üniversitesi’nin hukuk fakültesi’nden mezun olmuş. üniversitedeyken o dönemin refah partisi’ne yakın bir stk olan, ve yine necmettin erbakan tarafından kurulmuş olan millî gençlik vakfı’nda gençlik kollarının üst düzey yöneticiliğini yapmış.

  2001-2010 yılları arasında refah’ın ardılı olan saadet partisi’nde üst düzey görevlerde bulunmuş. daha sonra numan kurtulmuş’un kurduğu yeni bir parti olan has parti’ye geçmiş.

  kurtulmuş ve has parti’nin temmuz 2012’de akp ile birleşmesinin ardından, gül de akp’ye transfer olmuş. akp 4. olağan kongresi’nde MKYK üyesi seçilmiş.

  7 haziran 2015 genel seçimleri’nin ardından gaziantep milletvekili seçilmiş. bu seçimlerden 1 yıl sonra malumunuz ahmet davutoğlu pelikan bildirisi'yle başlayan kısa bir sürecin ardından indirilmişti. ardından AKP 2. Olağanüstü Kongresi düzenlenmişti. tam bu konre öncesinde recep tayyip erdoğan’ın, sarayında yaptığı gizli toplantıya sadece 5 kişi davetliymiş ve aralarındaki isimlerden birisi de aldülhamit gül bey imiş.

  (Diğerleri; Berat Albayrak, Binali Yıldırım, Nurettin Canikli ve Bekir Bozdağ.) özetle, saadet partisi’ndeki 10 yıllık sessiz kariyerinin ardından hızla parlayan, gizemli bir kişiliktir.
 2. bu adam 1977 doğumluysa ben de 1991 doğumluyum.