abi
 1. diğer sözlüklerin aksine youreadsde reklam hiçbir zaman olmadı ve büyük ihtimal olmayacakta.

  bugün saçma salak bir hikaye okudum. hikaye de abi yi para göz olarak anlatmış bir yazar. şahsen para göz biri olsa burayı reklamlar ile doldururdu. nereden baksanız günlük en az 10 tl geliri olurdu. bu da aylık 300 tl yapardı ki buda youreadsin masraflarına yeterdi. hatta fazla gelirdi ve abi bu parayı cebe atardı.

  şuraya bir ekleme: yeri geldi bu abi tüm masrafları cebinden ödedi. diyeceksiniz ki sözlük onun bırakda ödesin. lakin dediğim gibi burayı reklamla doldurup cebinden 5 kuruş harcamayabilirdi. kar amacı güdebilirdi. yazarları dolar olarak görebilirdi lakin bu şekilde davranmadığı için, dürümcü olmadığı için size yaranamadı.

  sözün özü la bu adam size ne etti.
 2. bazı "neden" sorularının da en iyi cevabı olabilecek nitelikte, bir meselede göstermiş olduğu tavrı ile hoşgörülü olmanın benim için ulaşılamayacak boyutunu göstermiştir. bu nedenle kendisini ciddi anlamda takdir ediyorum. ancak bana göre hala suistimale açık ince bir çizgidir.

  ufak bir empati ile aynı tarz tutum ve davranışların abi tarafından yapılmış olduğunu üstüne üstlük bunlar yaşanmamış gibi sadece reklam amaçlı yorumlar paylaşıldığı düşünüldüğünde sonuç çok yalın ve net olacaktır.

 3. youreads'in girişine " müessesemizde yazılan aşırı yorumlardan cliff sorumlu değildir. o artık tövbeli. " yazması gereken moderatör.
 4. kendisi hakkında yapılan olumsuz eleştirilere hiçbir şekilde katılmadığım youreads yöneticisidir. girdiği entryler olsun , düşünme tarzı olsun , çabası olsun tamamen takdir ediyorum. seninleyim abi...
 5. büyük bir sabırla cliffi ne zaman silecek şutlayacak diye merak ediyorum. sendeki sabır kimsede yok be abi!?

  yada ben umursamazlık diyim? e madem saçma salak insanlar sizler için bu kadar önemli ki başkalarını rahatsız ettiklerinde müdahil olmayıp seyrine dahi geçmiyorsunuz, neden insanları burda yazmaya davet ediyorsunuz?

  beyinsiz misiniz yada beyin siz misiniz?
 6. (#28410)
  Bakalım abiniz ne demiş tamamen kendi fikrinin olduğunu iddia ettiği dünyanın en orijinal (!) internet sitesi fikri olan youreads moderasyonu ve yöneticilik ilkeleri hakkında;

  Bu arada yeri gelmişken;
  (bkz: ekşi sözlük)
  (bkz: goodreads)
  (bkz: tamamen kendi fikrim)

  !---- spoiler ----!

  “(…) arkadaşlar, ben burada sadece görevimi yapıyorum. yorum girme usullerinde yazıldığı gibi moderasyon biriminin koordinasyonunu sağlıyorum. moderasyon ekibini işinin ehli, konsepte jargona hakim kişilerden oluşturmaya gayret ettim. (…)”

  !---- spoiler ----!

  (#4793) bu yorumda da göremediğiniz üzere spoiler nedir? Ne için kullanılır? Konusunda uygulamalı eğitim verecek kadar jargona hakim moderatör arkadaşımızı görmekteyiz.

  (#12545) bu yorumda da, değerli moderatör arkadaşımız yarısında çıkılan filmler başlığına pek bir içerlemiş ve dahi jargonun araklandığı ekşisözlüğe bok atmaktan geri durmamış. İçerleme sebebi bu tip “en … filmler” başlıklarını kendisinin parsellemiş olduğunu düşünmesi midir? Yahut sadece kendisi açınca mı sıkıntı olmamaktadır? anlamadım.

  (#28540) neydi? Forum tarzı, yukarıdaki yazarın yazdığına doğrudan cevap niteliğindeki yorumlar silinirdi. Neydi? Moderasyon işinin ehli idi. Neydi? Zaten foruma dönmüş sitede bunu moderasyon yapmamalıydı.

  (#27452) ne desem bilemedim. Boş bakınız mı denir? Başlığı tanımlamayan yorum mu denir? Yoksa özgürlük adı altında niteliksiz içerik girmek mi denir? Moderasyonun jargona hakim olması? Mahmut? (edit= silinmiş töbe töbe (!) )

  (#21757) sketch toy'da çizilen youser nick'leri başlığında göreceğiniz bu özgün çizim hanna ali’ye ait. Hanna isimli sanatçı arkadaş da youser değil. Moderatör de değil. E ben neden yazdım bunu şimdi? (edit: gönderme varmış. tey allahım töbe (!) )

  Son olarak da abinizden gelsin;

  (#28518) mevlana’nın dinle ney den isimli eserini noktalama işaretlerine kadar çok güzel copy-paste yapmış. Tebrik ediyorum. Nereden yapsa beğenirsiniz? Malum site tabiki de. Ayrıca Mevlana başlığının altına dannn diye yapıştırması da efsane olmuş. Yorum ne idi? Yorum tanım demekti.

  !---- spoiler ----!

  “(…) süreçte yapılan muamele baştan sona yanlış zaten. bu sitede gerekçe ne olursa olsun kurallara uygun olarak yazılmış hiçbir şey silinemez, hiçbir kullanıcı hesabı kural dışı uçurulamaz. aynı şekilde gerekçe ne olursa olsun kural dışı yorumlar mümkün mertebe denetlenir, silinirse düzeltilmeden geri getirilemez. bu hep böyle olacaktır. bu kurallar benim kurallarım değil sitenin kurallarıdır. hepimiz birlikte bu kurallara tabi olarak üyelik gerçekleştiriyoruz. konunun benim şahsımla zerre alakası yok (…) “

  !---- spoiler ----!

  Bu konu ile ilgili içimden koca bir hassiktir çektiğimi öncelikle belirtmeden geçemeyeceğim. 1 ay önce, yorumumu düzeltmeme rağmen tamemen kişisel sebeplerden dolayı silmedin mi? Hem de üst üste 3 defa. Üstüne üstlük alıntı yaptığım malum yorumda alıntı olduğunu belirtmeme ve kaynak link vermeme rağmen, belirtmediğimi iddia edip (bkz: yorumun tamamını okumaya erinen admin) iftira atmadın mı? Bunları sana söylememe rağmen özür dahi dilemeyip konu öylece kapatmadın mı? bunun üstüne ben sinirlenip tüm yorumlarımı tek tek silme kararı alıp, sildikten 1-2 saat sonra hiçbir gerekçe göstermeden 30 gün uzaklaştırmadın mı? ^:sahi neden ban yedim ben? ^

  Demirinen şişinen üstüme yürümedin mi? Gardaşın dimedi mi seni s…cağam diye? Pardon o canlı yayın kazası idi…

  Neyse de abicik.. “at yalanı sikeyim inananı” deyişini hatırlatıyor yazdığın çoğu şey.
  Site ile ilgili acizane son durum analizim tam olarak şudur;

  (bkz: sıçtı cafer bez getir)

  Ps. İlgili yazışmayı isteyenler kızıllandırsın. (çabuk davransın yorumu silip uçurabilir huyu kurusun)^:swh^ edit=huyu kurumuş

  edit= rencide olan sevgili moderatör arkadaşlar. maksadım sizin hatalarınızı "moderatörler tü-kaka" yaparak göstermek değil, şöyle ilkeli adminim, böyle ilkeli adminim diyen abinizin üfürmelerini filtrelemektir. hala da rahatsız olan varsa söyleyin silerim söz. bu arada egomu nerede yaptığım sorulmuş. bu yorum üzerine sorulan bu büyük (!) sorudan sonra beynim yandı daha fazla yajkfkşlsd.
 7. kendisi twitter'da benim takipçilerimi youreads'e davet ettiğim tweetlerimi retweetledi ama beni takip etmedi. kendisine bu konuda kırgınım. kullanılmış hissediyorum.^:swh^
 8. çok da üzerine gidilmemesi gerek. artık tuzak bir linkle gidik olmamamız adına site mesajı çıkıyor.

  site mesajı öncesi günlerde ben bir kere tuzağa düştüm, oradan biliyorum ki ona da tamam derseniz biraz uğraşırsınız. aktivasyon biraz tricky.
 9. azizim, mazallah buralar eskiden hep dutluk idi yahut görüyormusun kahpe kağıdı 2.8'den almadım 18 oldu demeden önce müsaadenle önlerden yerimi alıyorum...

  uzun boylu, geniş omuzlu, döşü kıllı, geniş faullu, büyük elli, tahta götlü, kadim dost. ^:bilirim sende seversin eşkal vermeyi^

  iyi sigara içer.şahidim üst üste iki silim içti banamısın demedi!

  ayrıca aksaraycı^:ondan değil o hiç değil seni hınzır nelerde düşünüyorsun öyle oda değil^

  vats yor sıtori abi?