abi
 1. büyük bir sabırla cliffi ne zaman silecek şutlayacak diye merak ediyorum. sendeki sabır kimsede yok be abi!?

  yada ben umursamazlık diyim? e madem saçma salak insanlar sizler için bu kadar önemli ki başkalarını rahatsız ettiklerinde müdahil olmayıp seyrine dahi geçmiyorsunuz, neden insanları burda yazmaya davet ediyorsunuz?

  beyinsiz misiniz yada beyin siz misiniz?
 2. 2022'nin size ve ailenize en başta sağlık, sonra para getirmesini dilerim.
  ayrıca 2022'nin youreads'a, içeriği sağlam yazılar yazabilen yeni yazarların akın etmesini dilerim.
  mutlu yıllar!
  https://ibb.co/DDz7kMM
 3. (#28410)
  Bakalım abiniz ne demiş tamamen kendi fikrinin olduğunu iddia ettiği dünyanın en orijinal (!) internet sitesi fikri olan youreads moderasyonu ve yöneticilik ilkeleri hakkında;

  Bu arada yeri gelmişken;
  (bkz: ekşi sözlük)
  (bkz: goodreads)
  (bkz: tamamen kendi fikrim)

  !---- spoiler ----!

  “(…) arkadaşlar, ben burada sadece görevimi yapıyorum. yorum girme usullerinde yazıldığı gibi moderasyon biriminin koordinasyonunu sağlıyorum. moderasyon ekibini işinin ehli, konsepte jargona hakim kişilerden oluşturmaya gayret ettim. (…)”

  !---- spoiler ----!

  (#4793) bu yorumda da göremediğiniz üzere spoiler nedir? Ne için kullanılır? Konusunda uygulamalı eğitim verecek kadar jargona hakim moderatör arkadaşımızı görmekteyiz.

  (#12545) bu yorumda da, değerli moderatör arkadaşımız yarısında çıkılan filmler başlığına pek bir içerlemiş ve dahi jargonun araklandığı ekşisözlüğe bok atmaktan geri durmamış. İçerleme sebebi bu tip “en … filmler” başlıklarını kendisinin parsellemiş olduğunu düşünmesi midir? Yahut sadece kendisi açınca mı sıkıntı olmamaktadır? anlamadım.

  (#28540) neydi? Forum tarzı, yukarıdaki yazarın yazdığına doğrudan cevap niteliğindeki yorumlar silinirdi. Neydi? Moderasyon işinin ehli idi. Neydi? Zaten foruma dönmüş sitede bunu moderasyon yapmamalıydı.

  (#27452) ne desem bilemedim. Boş bakınız mı denir? Başlığı tanımlamayan yorum mu denir? Yoksa özgürlük adı altında niteliksiz içerik girmek mi denir? Moderasyonun jargona hakim olması? Mahmut? (edit= silinmiş töbe töbe (!) )

  (#21757) sketch toy'da çizilen youser nick'leri başlığında göreceğiniz bu özgün çizim hanna ali’ye ait. Hanna isimli sanatçı arkadaş da youser değil. Moderatör de değil. E ben neden yazdım bunu şimdi? (edit: gönderme varmış. tey allahım töbe (!) )

  Son olarak da abinizden gelsin;

  (#28518) mevlana’nın dinle ney den isimli eserini noktalama işaretlerine kadar çok güzel copy-paste yapmış. Tebrik ediyorum. Nereden yapsa beğenirsiniz? Malum site tabiki de. Ayrıca Mevlana başlığının altına dannn diye yapıştırması da efsane olmuş. Yorum ne idi? Yorum tanım demekti.

  !---- spoiler ----!

  “(…) süreçte yapılan muamele baştan sona yanlış zaten. bu sitede gerekçe ne olursa olsun kurallara uygun olarak yazılmış hiçbir şey silinemez, hiçbir kullanıcı hesabı kural dışı uçurulamaz. aynı şekilde gerekçe ne olursa olsun kural dışı yorumlar mümkün mertebe denetlenir, silinirse düzeltilmeden geri getirilemez. bu hep böyle olacaktır. bu kurallar benim kurallarım değil sitenin kurallarıdır. hepimiz birlikte bu kurallara tabi olarak üyelik gerçekleştiriyoruz. konunun benim şahsımla zerre alakası yok (…) “

  !---- spoiler ----!

  Bu konu ile ilgili içimden koca bir hassiktir çektiğimi öncelikle belirtmeden geçemeyeceğim. 1 ay önce, yorumumu düzeltmeme rağmen tamemen kişisel sebeplerden dolayı silmedin mi? Hem de üst üste 3 defa. Üstüne üstlük alıntı yaptığım malum yorumda alıntı olduğunu belirtmeme ve kaynak link vermeme rağmen, belirtmediğimi iddia edip (bkz: yorumun tamamını okumaya erinen admin) iftira atmadın mı? Bunları sana söylememe rağmen özür dahi dilemeyip konu öylece kapatmadın mı? bunun üstüne ben sinirlenip tüm yorumlarımı tek tek silme kararı alıp, sildikten 1-2 saat sonra hiçbir gerekçe göstermeden 30 gün uzaklaştırmadın mı? ^:sahi neden ban yedim ben? ^

  Demirinen şişinen üstüme yürümedin mi? Gardaşın dimedi mi seni s…cağam diye? Pardon o canlı yayın kazası idi…

  Neyse de abicik.. “at yalanı sikeyim inananı” deyişini hatırlatıyor yazdığın çoğu şey.
  Site ile ilgili acizane son durum analizim tam olarak şudur;

  (bkz: sıçtı cafer bez getir)

  Ps. İlgili yazışmayı isteyenler kızıllandırsın. (çabuk davransın yorumu silip uçurabilir huyu kurusun)^:swh^ edit=huyu kurumuş

  edit= rencide olan sevgili moderatör arkadaşlar. maksadım sizin hatalarınızı "moderatörler tü-kaka" yaparak göstermek değil, şöyle ilkeli adminim, böyle ilkeli adminim diyen abinizin üfürmelerini filtrelemektir. hala da rahatsız olan varsa söyleyin silerim söz. bu arada egomu nerede yaptığım sorulmuş. bu yorum üzerine sorulan bu büyük (!) sorudan sonra beynim yandı daha fazla yajkfkşlsd.
 4. bazı "neden" sorularının da en iyi cevabı olabilecek nitelikte, bir meselede göstermiş olduğu tavrı ile hoşgörülü olmanın benim için ulaşılamayacak boyutunu göstermiştir. bu nedenle kendisini ciddi anlamda takdir ediyorum. ancak bana göre hala suistimale açık ince bir çizgidir.

  ufak bir empati ile aynı tarz tutum ve davranışların abi tarafından yapılmış olduğunu üstüne üstlük bunlar yaşanmamış gibi sadece reklam amaçlı yorumlar paylaşıldığı düşünüldüğünde sonuç çok yalın ve net olacaktır.

 5. iyidir kötüdür bilemem de kendisi bile başlık açmaya üşenip birisi açsın ben sonra yorum girerim diyorsa buralar harbiden öldü demektir.
  wtf
 6. bana birini hatırlattı... bi yandan sinsi sinsi gidik yapılıyo bir yandan kaşarlı dürümle kandırılıyoruz...
 7. efendi ama kafası çalışmayan bir insan. insan psikolojisini kafası almıyor bence. belki iyi bir yazar olabilir sözlüklerde.ufak ihtimal. ancak yönetici olamaz. ayrıca gözlem yeteneği sıfır. ekşi sözlük'ü entelektüel yazarlar ekşi sözlük yaptı sanrısına inanıyor. ekşi sözlük'ü üç beş piç ekşi sözlük yaptı. birileri pena başlığına tanım yaparken bu bilgili piçler bu dangalaklara laf soktu. bilgileriyle ezdi bu tanım yapıcıları. sedet ise efendice sike sike sustu.

  (bkz: civar bar) başlığı açıp iki bira peşine düşmedi. bu yazarlar benden akıllı ben onlara laf yetiştiremem ben onları yöneteyim dedi.

  neyse bu ırgattan ne köy olur ne kasaba. siler şimdi bu entryi. birinci ya da ikinci kural. kusura bakma ama bir bok olmaz senden. vizyon dar.

  civar bar başlığı sol framede şu an gözükmüyor. ayar verdik diye frameden silmiş. oğlum ben senin sözlüğünde yazan asklepios26eses gibi gerzeği sikeyim.
 8. Yetkili bir abi olan youser admini. Nedense gözümde çok yaşlı biri canlanıyor, yaşını bilmesem de bir başka kurucu babamızın sevdiği bir tatlıyı ona gönderiyoruz, yeni yılı pelte gibi lezzetli geçsin diye.
 9. -youreadsfm.net ' de sorularınızı cevaplıyor olacak bugün. hepinizi bekleriz.
 10. yardımına ihtiyacım olduğunda güç bela ulaştım kendisine; ölü taklidi yaptı. asla unutmayacağım.