1. Bu abi bildiğimiz abi değilmiş. Keşke öyle olsaymıs, dökseymişim içimi.

  Kan bağı kadar aptal bir şey yok, bağ kanla değil hisle olur.

  Ve aile toplumun en faşizan kurumudur diyerek de bitirelim. tık
  b-612
 2. karakterini ortaya koymaktansa fake hesap arkasına sığınarak yazan yazarın yazdığı mektuptur. dolayısıyla yazan kişi daha kendini açık seçik ortaya koyamazken mektuba açık sıfatını yakıştırmak komedidir.
 3. vur gitsin kellelerini sayın abi.
 4. üyeliği hayırlı olsun olan bilinmeyen x'in, x'i bilmeden yazdığı açık mektuptur.
 5. bir darbe de ben vurmayayım hissiyatıyla yazmaktan çekindiğim şeyler dile getirilirmiş. belki de daha doğru olmuştur bilemeyeceğim orasını. bildiklerimi sıralamak gerekirse eğer;

  ortalık yeşillenecek.

  uçurulmalar başlayacak.

  sonumuz hayrolsun.
  kuz
 6. vay arkadaş insanların ne dertleri varmış dedirten başlık olmuştur. :/
  zepur
 7. sitede yapılan moderatörlük yetkisinin yanlı kullanıldığını gözlemledim. site'nın kalkınması (maddi açıdan) ve gelişimi üzerine maddi manevi emek ve mesai harcayan yazarlara yönelik saldırılarda yönetimce herhangi bir duruş sergilemediniz. buna rağmen küstürdüğünüz yazarlar size olumsuz ve ısrarcı bir tavırda bulunmamışlardır.
  meta göçünden gelen yazarların, gruplaşması, grupça hareket etmeleri, sitedeki diğer yazarlar üzerinde benimsemediklerine linç kampanyası düzenlemeleri ( yazılan entry ne kadar kültürel anlamda doyurucu ve bilgi yoğunluğu yüksek olsa dahi eksilenmesi)  ve bunu alenen yapmaları sitedeki yaptırım mercii tarafından dikkate alınmamıştır. dünün en beğenilen yorumları istatistiğine düzenli olarak hergün bakıyorum. oraya giren entryler arasında ne bir kitap incelemesi ne bir film incelemesi ne de bir kültürel ve bilimsel makale yer alıyor. genel olarak yemek tarifleri, malum yazarın entryleri, bir satırlık hiçbir anlam ifade etmeyen meta yazarlarının yandaş entryleri orada yer buluyor. meta yazarlarının oluşturduğu grubun ve bu grubun, benimsemediği yazarların entryleri bu istatistiğe girmeyi bırakın her defasında zülfiyare düşüyor. sözlüğün gündemini meta belirliyor. (kimin en beğenilmeyene gireceği, kimin en beğenilenler listesinde yer alacağı gibi)
  nickaltlarına yazılan olumsuz ve saldırı entryleri sözlükte edinilen nüfuza göre muamele görüyor. örneğin x kişisinin sesi çok çıkıyor ve birçok yazar üzerinde söz sahibi diye nickaltındaki olumsuz entryler kolaylıkla silinebiliyor. ama sitede olağan şekilde yazarlığını idame ettiren üyelerin nickaltlarına olumsuz bir entry girildiğinde veya bir saldırı düzenlendiğinde (fake hesaplarca bilinçli bir şekilde) ve bu entryler yönetime şikayet edildiğinde yönetim tarafından kaale alınmıyor ve iki yazar arasında bir uzlaşmaya gidilmesi öneriliyor. herkese eşit davranılmadığını görüyorum.
  sahip çıktığınız yazar menfaatleri gerçekleşmediği için sitenin alın akı radyosunu boykot etmek ve söz sahibi olduğu birçok yazarı da radyoyu dinletmemekle tehdit etmiştir. sahip çıkılan bu yazarın radyo konusunda istekleri gerçekleşmediğinde ise sözünün geçtiği yazarları radyodan çekmiş ve gerek sitede radyo başlıklarının eksilenmesi gerekse djlerin yayınlarına olumsuz bir hava katmak için ve djlerin refah içinde yayın yapmalarını engellemek için parodi hesaplar kullanılmıştır. radyo ile ilgili bu gözlemlerimi djlere sorup öğrenebilirsiniz.
  benim sizden istediğim daha adil ve herkese aynı mesafede ve eşitlikte olan bir moderatör olmanız ve gerek site gerek ise radyoda yapılmaya çalışan gruplaşmanın getirdiği yaptırımların önünü kesmeniz.
  malum yazarın kişisel yolla size ulaşarak şikayet ettiği her durumu ivedilikle ve taraflı bir şekilde dinleyip, adeletten uzak bir sonuca yönelik işlem yapmanız ve diğer tarafta da hiçbir grubu olmayan ama emek verip, katkı sağlayan ve meta grubunun lincine uğrayan yazarların şikayetlerine ve haksızlıklarına aynı duyarlılıkla yaklaşmanızı öneririm.
  cliff ve badboy adlı yazarların zaman zaman lale oldukları aşikar, tabii bu durum haklı sebeplerden dolayı. ama şu anki lalelikleri hiçbir sebebe dayandırılamayacağı gibi tek sebebibinin malum yazarıın kişisel kaprisleri uğruna lale olduklarıdır.
  eğer sizi kaale alıp da medeni bir şekilde yaptığım bu önerileri ciddiye almayıp uygulamaz iseniz hem sizin hem de malum yazar ve ekibinin başını ciddi halde ağrıtacağım konusunda size güvence verebilirim. ama siz yine de bu son söylediğime takılmadan sitenin gelişimini engelleyen durumlar için bir prosedür uygulayın.