about time - richard curtis - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.44)
about time - richard curtis
zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeden tim'in bu gücünü kullanarak kız arkadaş edinme çalışmalarının ve sonrasında gerçekleşen olayların anlatıldığı komedi-dram türündeki film.


 1. konu zamanda yolculuksa biraz da romantik bir şeyler istiyorsanız bence
  bakınız: the time traveler's wife
 2. konuyu çarçur eden, gereksiz bir film. türk dizisi gibi de gereksiz uzatılmış, resmen sıktı.
 3. bugün izlediğim ve damağımda hoş bir tat bırakan film. ele aldığı konu itibarıyla da ilgi çekici olan film, zaman yolculuğu gibi doğaüstü bir durumu çok da merkeze koymadan, temelinde aşkın, aile olmanın, en önemlisi de steve jobs'un da dediği gibi her günü ömrünün son gibi yaşamalı, demeciyle izleyenlere unuttuklarını hatırlatıyor. özellikle son bölümdeki londra'daki doğal yaşam çekimleri çok güzeldi. tek olumsuz yanı, filmin uzatılmaya çalışılmış olması diyebilirim, bazı sahnelere gereksizdi ya da konulduysa devamı yoktu. oyuncu seçimi de başarılı olunca, zaman geçirmelik film ötesinden bir tık yukarı çıkıyor bence.
 4. zaman yolculuğu konseptini ingiliz rahatlığı ile işleyen film. zaman yolculuğu fantezisi kuran her insan, film veya kitap yanına kahraman olmak zengin olmak gibi insani hırs öğelerini ekler. bu film ise bize insani hırsları elde etmenin değil her saniyeyi huzur içinde yaşamanın önemini gösteriyor.
  sırf duygusal öğeler barındırıyor diye (bkz: the time traveler's wife) filmi ile karşılaştırılması da bence çok doğru değil, çünkü hissettirdikleri çok farklı. ayrıca işleniş olarak (bkz: the time traveler's wife) ' taki yoğunluğun yerine bu filmdeki sakinliği tercih ederim.
  kısacası ingiliz yapımlarını ve zaman yolculuğunu seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.
  zsd