1. yakın bir arkadaşımın acun ılıcalı ile o kadar çok ortak noktası var ki. ama ikisini ayıran en belirgin özellik acunun topik kullanması.benim arkadaşımın ise tek saç kökünden sekiz dal saç çıkıyor. birde acun lahmacunla kafiye olurken benim arkadaşımın adı büryanla benzeşiyor.

  acun ılıcalı memleket ahvalinin kodunu çözmüş durumda. memleket ahvalinin algısında, alışkanlıklarında kısa vadede değişim zor olduğu için acun aynı derede daha çok çimer gibi me geliyor.
 2. televizyonda göründüğü gibi biri olmayan,anlında kameramana vs. karşı sürekli sert çıkan şahsiyet.
 3. aslında bir çook ülkede var olan programları buraya getirmiş zengin kişi.. ama sanki bu programları o bulmuş gibi insanlara lanse ediliyor ve gözde çok büyütülüyor.
 4. o kadar parası var diksiyonu sıfır. yaşasın ilahi adalet!
 5. (bkz: acun medya) sayesinde, bir çok gereksiz insanı ünlendirmiş, bir çok haklı yada haksız olacağı tartışılacak konuda medya gücü ile galip gelmiştir. kendisinin yaptığı işlerin çoğunu gereksiz ve göz boyama diye nitelendiren şahsım, yine de en çok reytingi kendisinin almasını hayret ile takip etmekteyim.

  !---- spoiler ----!

  televizyon izlemiyoruz tamam eyvallah da, bir insan sosyal medyadan da bu kadar sık reklam vermez ki. bir farkı kalmadı buranın da artık.

  !---- spoiler ----!
 6. bulduğum zaman ekleyeceğim buraya; hülya avşar'ın vakti zamanında türkmax'ta yaptığı programda acun'u ağırlamıştı bir bölüm. ilginç bi hayat hikayesi var adamın, bir sürü garip olaylar silsilesi, liseyi bitiremeyişini falan anlatmıştı. dinledikçe daha çok kıl oluyorsun adamdaki şansa. -aslında kıskanıyoruz, maalesef o kadar şanslı değiliz çoğumuz- izlemeye değer.
 7. çok çok zeki bir abimiz. 77 dil bildiği ve 250 ülke olan dünyada 700 e yakın ülkeyi gezdiği söyleniyor. yaptığı programlardada birçok farklı ufuk açıcı konuyu işliyor. mesela survayvırmıdır nedir artık ne haltsa o programda gerek oyunlar olsun gerek ödüller evrim teorisi anlatıyor bence. insanların deli gibi savaşması, ödüller için birbirlerine hayinlikler, zalımlıklar yapması doğal seçilim ve adaptasyonu çok süper anlamamızı sağlıyor. arkandayız acun abi bi dahaki yarışmanda kuantum temalı bir pırogram bekliyoruz.
 8. türk insanın gen haritasını çıkarmış zat muhterem.
 9. yaptığı tek bir programı izledim şu ana kadar, o da; fear factor idi. kaç tane program kaç tane yarışma yaptı, hiç birini oturup izlemedim. öyle elit bir insan olduğum için falan değil, bir türlü sevemediğim için. fear factor ise o zamanlar bana değişik bir konsept olarak gelmişti. yabancı versiyonlarından bildiğim yarışmayı, burada da izlemek iyi oluyordu.

  bunun haricinde hep yapmacık gelir bana ama bizim memleket insanlarının ne istediğini çok iyi bilen de biri aynı zamanda. ha bir de sevmeme nedeni, bariz iktidar yalakası olmasından da kaynaklıdır. biraz şans, biraz destek, biraz da tv sektöründeki boşluğu değerlendirince ortaya acun ılıcalı ve acun medya gibi bir şey çıkıyor. ne diyelim, allah daha çok versin.
 10. konuşması, jestleri, mimikleri aşırı derecede samimiyetsiz sunucu, patron, prodüktör.