adrift - baltasar kormakur - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
adrift - baltasar kormakur
"kısa bir zaman içinde birbirine aşık olan tami ve richard'ı birbirlerine bağlayan bir diğer tutkuları ise,deniz sevdalısı olmalarıdır. iki sevgili, birlikte okyanusa açıldıklarında insanlık tarihinin en görülmemiş fırtınalarından biriyle karşılaşacaklarından habersizdir." sinemalar.com


 1. genç bir çiftin, pasifik okyanusu'nda felaket bir fırtınaya yakalanmalarını konu alan, yaşanmış bir öyküye dayanan 2018 yapımı film.

  yüksek bütçeli; ABD, Hong Kong, İzlanda ortak yapımı eli yüzü düzgün, kendi içinde tutarlı bir film olmuş bence. izlerken keyif veren, amacına uygun şekilde izleyicisini germeyi başaran ve seyrin sona ermesiyle puf diye akıldan uçup giden o filmlerden, evet.

  shailene woodley'i ve sam claflin'i baş rollerde izliyoruz. ahım şahım bir oyunculukla karşı karşıya değiliz, ama gerekeni de yapmışlar denilebilir.

  fırtına sahneleri, geminin alabora olduğu anlar oldukça etkileyici çekilmiş. okyanusun uçsuz bucaksız ürkütücülüğünü gerçekten hissettirmeyi başarıyor film. keyifli, hafif bir şeyler; biyografik hayatta kalma hikayeleri sevenlere tavsiye ederim. trailer