1. maruz kalındığında asap bozan, sinir hoplatan, tansiyonu yükselten eylem
 2. beni delirten durumlardan bir tanesi. sürekli aynı mekanda bulunacağım biriyse genelde şu tarz bir çözüm seçerim. ona ter koktuğunu söyle!
 3. Allah kahretsin bunu!

  Su an otobüsteyim, ikram yapıldı çay çorba aldı millet. Ben de cayimi alıp masaya koydum, sözlüğe bakıyorum. Ulan arkamdan öyle lanet sesler geliyor ki anlatamam. Yeminle midem kalktı, sinirlerim zipladi. Ben ki midesi sağlam insanimdir, küflü olduğunu görene kadar epey şey yemisligim ve bana mısın dememisligim var ama vallahi kusacak, bayilacak gibi oldum. Hayatımda bu kadar rahatsız olmadım ben arkadaş.

  Ulan yani çay ve biskuviyle nasıl o sesleri cikardin onu da anlamadım. Sanirsin arkada sasha grey bilocan yapıyor.

  Allah kahretsin yine midem kalktı.

  ek: bilocan'ın ne olduğunu bilmeyenler için: http://hergunbirkarikatur.blogspot.com.tr/2012/07/bilocan-yapsana-bana.html
 4. sulu veya ağıza çok temas etmeden yenmek istenen şeylerde istemsiz gerçekleşen olay.
 5. kendimi bildim bileli takıntım bu benim.

  bazı sebeplerden dolayı elinde olmadan yapanlar olduğunun farkındayım ama benim de elimde değil ağzının üzerine yapıştırmamak için zor tutuyorum kendimi. ben küçükken babaannem kullandığı damak yüzünden şapırtılı yerdi bir süre yemeklerimi onlardan ayrı yedim. ayıp ettiğimin farkındayım ama benim de elimde değil o sesten başka bir şeye odaklana bilmek için kolum bacağım morarana kadar cimciklediğim olmuştur. engel olamadığım zaman sinirden ağlatabiliyor. şimdi yazarken bile tuhaf oldum yeter bence bu kadar..
 6. höpürdetilerek içilen içecekle yarışacak fena halde sinir bozucu yeme şekli.
 7. kulaklığım yoksa ve ortamı terkedemiyorsam kontrolumu kaybederim. cevrem bunun bilincinde ve ona gore davranıyor, sagolsunlar. ama üstte bir arkadaşın dediği gibi elimde olmayan sebeplerden ötürü ben de birinin ağzına vurabilirim bu sesin ardından. ayrıca başka bir arkadaşin da dediği gibi, mizofonidir o. mizofoninin bayatı da delikanlı adamın aklını alır aklını.
 8. yaşlı başlı insanları uyarmaktan utanıyorum sözlük. hayasızca ağız şapırdatıyorlar, sakız çatlatıyorlar (evet çatır çutur çiğniyorlar) ve sakin kalamıyorum. insan sosyal bir varlık olmasa mıydı ne.
 9. öyle iğrenç bir durumdur ki insanı arkadaşından soğutur yemeğin yarısında bırakıp ben doydum der kalkarsınız.

  sesli sakız ciğneme ile vs. yapabilir.
 10. ölüyorum amına koyim ölüyorum yapma şunu. daha fazla hiçbirşeye sinirlenmem ben amına koyim.

  sofrada gereksiz ters cevaplar vermemi sağlayan bok. orospu çocugu hatta.