1. ehlisünnet âlimi.
 2. bu adamdan ilim irfan üretmesini beklemek, godot'dan gelmesini beklemek gibi bir şey.
 3. fatih altaylı programına konuk ettiğinde şöyle bir diyalog geçmiştir aralarında;

  cübbeli ahmet hoca : şurda insan nerden baksan 10 bin senedir var.
  fatih altaylı : hocam 25 bin sene öncesinden neanderthal insan bedeni buldular.
  cübbeli : ne biliyim düşmüştür uzaydan bi yerden.

  99 gölcük depremi hakkında itici yorumları bulunan garip insan. cemaatlerine yaptığı konuşmalarda bir stand-up tadında konuşur. camiye gelmeyen insanlara " bugün işin var , yarın çişin var, ne zaman gelcen sen bu camiye ?" diye seslenen ismail ağa cemaati mensuplarındandır. asıl adı ahmet mahmut ünlüdür. ilkokul mezunudur.
 4. 1965 yılında Giresun da dünya ya gelen Ahmet Hoca 3-4 yaşlarındayken ilim ve tahsile başlamıştır. Küçük yaşlardan itibaren cübbe giydiği için Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınmıştır. Nakşibend tarikatının bir kolunun lideri olan ve şuanda bu tarikata liderlik yapan Mahmut Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak eğitilen Ahmet on bir yaşına Fatih Çarşamba İsmailağa camide eğitimine devam etti. Daha o zamanlarda Yavuz Selim cami ve Kasımpaşa camilerinde vaazlar vermeye başlamıştır. Rize ye giden hoca burada kitap yazma hazırlıklarını 20 aylık süre zarfında tamamladı. Cübbeli Ahmet hoca İstanbul’ a döndükten sonra kefevi camii imamlığı yapan Mustafa Kılıç hoca efendiden altı ayda hafızlığını tamamladı. İsmailağa camisinde dersler vererek birçok kişiye ders veren Ahmet hocanın ünü zamanla artarmıştır. Türkiye ve dünyada belli yerlerinde vaazlar vermiştir. Birden fazla risalesi bulunan Ahmet hoca bu risalelerini Resaili Ahmediyye adlı eserinde toplamıştır. Ahmet hocanın belli başlı eserlerinin adını şöyle sıralayabiliriz.
  • Yahudi ve Hristiyanlar Cennet'e girecek
  • Ahlâkı Nebî
  • Kasr-ı Ârifan Dergisi
  • Bedir Ehli ile Tevessül ve İstiğasal
  • Cemaatle Namaz
  • Çörek Otu Mûcizesi
  • Şifâ Duâları
  • Dinin Direği Müminin Miracı NAMAZ
  • Dualarım
  • Dürr-ü Meknûn Kasîdesi
  • Dürrü Meknun Kasidesi’nin Şerhi

  Birçok eseri bulunan hoca Lalegül dergisinde yazılarına ve eserlerinin bir kısmına yer vermektedir. Cübbelinin kendi yayın evi kitaplarına göz atmak ve satın almak için vav yayınlarının internet adresini http://www.vavyayinlari.com ziyaret edebilirsiniz.
 5. internette dolaşırken okudum bu haberi, uydurmacadır diye önemsemedim sonra aklıma takıldı araştırdım gerçekten de bu sözleri söylemiş hocamız demiş ki " yıllardır 23 nisan diye diye kızları baldır bacak stadyumlara doldurdunuz erkeklere de bunu izlettiniz" demiş. baldır bacak dediği çocuklar ilkokul çağındaki çocuklar, o çocuklara o gözle hangi kesim bakıyor hepimiz biliyoruz. neyse sapıklığın yaşı, ideolojisi, kesimi falan olmaz zaten sarf ettiği sözler kafasındaki sapık zihniyetten geliyor. asıl diğer çarpık sözleri ise şöyle " 150 yıllık mesele bu siz üniversite yaptınız, okul yaptınız oralardan da terörist yetiştirdiniz bunca yıl, bak medreseden hiç terörist çıkmamıştır" diyor. bu konuşmayı yaptığı insana değer veren dernekler federasyonu iddef nedir diye sitesine girdim, afrika ülkelerine okul, medrese, sağlık hizmeti/yardımı götüren bir organizasyon, site içinde insana değer veren birçok etkinlik fotoğrafı var ve hakikaten hiç baldırı çıplak kız fotoğrafı yok. baldırı çıplak kız fotoğrafını geçtim erkekten başka fotoğraf yok. sanırım sadece erkek insanlara değer veriyorlar. diğer enteresan bir şey daha gördüm ki şöyle; dernekte gönüllü olmak için form dolduruyorsunuz ve formda kişisel bilgiler isteniyor sizden, istenen bilgiler ad,soyad, meslek, yaş vs. ama zorunlu alanlardan birisi de boyunuz evet boyunuzu zorunlu istiyorlar sanırım zeytin veya kiraz toplatacaklar size...sonuçta insana değer veriyorlar boy da önemli bir insanlık özelliği
 6. günümüz klasik islam felsefesi yorumcusu.
  hadisleri inkar etmez, işine gelmeyen ayete "orada öyle demek istemiyor" demez.
 7. severek dinlediğim biridir. en güldüğüm sözü, 'kuranda olmayan hiçbir şey günah değildir, diyen çakma hocaya: ee o zaman sokakta sat karıyı böyle bir ayet yok' diyerek beni yarmıştır.
  han
 8. ozumm
 9. klasik fanatik.

  kusura bakmayın güzel kardeşlerim. fanatik insanların hepsinde olan tek yönlü bakma alışkanlığına sahip. din varsa iyidir, yoksa kötüdür kafasında yaşıyor. islamı tek seçenek görüyor. tabi konudan bağımsız olarak bunu sadece islam fanatikleri için değil, ateistler, museviler vs. için de söylüyorum

  cübbeli ahmet hocaya gelecek olursak da cennetinde hurileriyle başarılar dilerim.
 10. cübbeliyi ve adnan oktar'ı izlerken acayip keyifleniyorum. adamlar ciddi ciddi başka birilerine bir şeyler öğrettiklerini sanıyorlar.

  "cehalet ne güzel lan, her şeyi biliyorsun"