ahmet mahmut ünlü - youreads 1. internette dolaşırken okudum bu haberi, uydurmacadır diye önemsemedim sonra aklıma takıldı araştırdım gerçekten de bu sözleri söylemiş hocamız demiş ki " yıllardır 23 nisan diye diye kızları baldır bacak stadyumlara doldurdunuz erkeklere de bunu izlettiniz" demiş. baldır bacak dediği çocuklar ilkokul çağındaki çocuklar, o çocuklara o gözle hangi kesim bakıyor hepimiz biliyoruz. neyse sapıklığın yaşı, ideolojisi, kesimi falan olmaz zaten sarf ettiği sözler kafasındaki sapık zihniyetten geliyor. asıl diğer çarpık sözleri ise şöyle " 150 yıllık mesele bu siz üniversite yaptınız, okul yaptınız oralardan da terörist yetiştirdiniz bunca yıl, bak medreseden hiç terörist çıkmamıştır" diyor. bu konuşmayı yaptığı insana değer veren dernekler federasyonu iddef nedir diye sitesine girdim, afrika ülkelerine okul, medrese, sağlık hizmeti/yardımı götüren bir organizasyon, site içinde insana değer veren birçok etkinlik fotoğrafı var ve hakikaten hiç baldırı çıplak kız fotoğrafı yok. baldırı çıplak kız fotoğrafını geçtim erkekten başka fotoğraf yok. sanırım sadece erkek insanlara değer veriyorlar. diğer enteresan bir şey daha gördüm ki şöyle; dernekte gönüllü olmak için form dolduruyorsunuz ve formda kişisel bilgiler isteniyor sizden, istenen bilgiler ad,soyad, meslek, yaş vs. ama zorunlu alanlardan birisi de boyunuz evet boyunuzu zorunlu istiyorlar sanırım zeytin veya kiraz toplatacaklar size...sonuçta insana değer veriyorlar boy da önemli bir insanlık özelliği
 2. tsf başkanı olsam dava açacağım kişidir.

  küçük bir ilçede, belediyeye bağlı bir kursta ilköğretim çağındaki çocuklara satranç dersleri veriyorum. satranca karşı büyük bir ilgim yok, çok iyi de oynayamam zaten. ama çocuklarla gayet keyifli vakit geçiriyoruz çünkü hepsi çok istekli. zaten benim için de önemli olan rakibe karşı saygılı ve sabırlı olmaları -ki o yaştaki çocuklar için bu çok zor-, stratejik ve ilerici düşünme becerisi kazanmaları ayrıca beyinlerini olabildiğince açmaları.

  şimdi o çocuklardan biri şu adamın satranç ile ilgili lanetler saydırdığı videoyu izlese, ne düşünür, nasıl vicdan azabı çeker? köy yerinde dindarız diye geçinen babası şu videoyu izlese de çocuğunu kursa göndermese hatta bir daha satranç oynamasına izin vermese, kim verecek bunun hesabını?

  hastanede muhabbet ettiğim bir kız çocuğuna resim yapmayı seviyor musun diye sorduğumda, o da gözlerini önüne eğip evet ama günahmış o yüzden yapmıyorum dediğinde başıma nasıl kaynar sular döküldüyse şu adamı dinleyince de aynı öyle şaşırıyorum, kızıyorum, tahammül edemiyorum. bir tek bu adam değil gerçi bunun gibi yüzlerce şeyh, tarikat lideri, alim, hacı hoca var ve nasıl büyük yıkım yaptıklarının farkında değiliz.

  öldürdünüz şu ülkenin potansiyel ressamlarını, müzisyenlerini, satranççılarını...
 3. sene 2011 diyor ki;
  ''satranç zeka geliştirir zararı yok.''

  sene 2016 diyor ki;
  ''Satranç Oynayan Lanetlenir! İzleyen Domuz Eti Yemiş Gibidir!''

  bu da videosu: [ https://www.youtube.com/watch?v=Ia9qQkHu4Cw]

  nereden baksan tutarsız nereden baksan ahmakça yorumlar yapan, yalan söyleyen ve sürekli insanların cinsel hayatına karışan adı hoca ama kendisi 5 para etmeyen birisi. inananı dinleyeni hatta akıl soranı çok umarım onlarda kısa zamanda gerçekleri görürler.
 4. bu adamdan ilim irfan üretmesini beklemek, godot'dan gelmesini beklemek gibi bir şey.
 5. bir hafta önce gündeme gelmiş bir konunun söz konusu kişinin başlığına yazılamayacağını üstün zekalı biri sayesinde öğrenmemizi sağlayan kişi.

  kendisi, her şeyin bir hafta sonra unutulmasını isteyenlerin dünyasında muteber bir kişidir aynı zamanda
 6. ben zıçmışım da haberim yokmuş. baksanıza şehadet bile getiremeyecekmişim :)) cahillik de yobazlık da bir yere kadar yav. sonra neden islamofobi var? elimizde bir satranç kalmıştı doğru düzgün alın onu da alın :)

  tanım: müritleri tarafından yüceltilen hoca tayfasından biri
 7. cübbeliyi ve adnan oktar'ı izlerken acayip keyifleniyorum. adamlar ciddi ciddi başka birilerine bir şeyler öğrettiklerini sanıyorlar.

  "cehalet ne güzel lan, her şeyi biliyorsun"
 8. gun gectikce daha da sacmalayan, isine geldigi gibi islamı sekillendirmeye calisan, yanar doner laf cambazının tekidir. islam icn tehlike arz eder. insanı dinden de sogutur haktan hukuktan da. iyisi mi dinlememek izlememek ve gormezden gelmek
 9. fatih altaylı programına konuk ettiğinde şöyle bir diyalog geçmiştir aralarında;

  cübbeli ahmet hoca : şurda insan nerden baksan 10 bin senedir var.
  fatih altaylı : hocam 25 bin sene öncesinden neanderthal insan bedeni buldular.
  cübbeli : ne biliyim düşmüştür uzaydan bi yerden.

  99 gölcük depremi hakkında itici yorumları bulunan garip insan. cemaatlerine yaptığı konuşmalarda bir stand-up tadında konuşur. camiye gelmeyen insanlara " bugün işin var , yarın çişin var, ne zaman gelcen sen bu camiye ?" diye seslenen ismail ağa cemaati mensuplarındandır. asıl adı ahmet mahmut ünlüdür. ilkokul mezunudur.