ahmet şerif izgören

Kimdir?

1965 yılında izmir’de doğdu. 1983 yılında kuleli askeri lisesi’ni, 1987’de hacettepe üniversitesi ingiliz dilbilimi bölümü’nü bitirdi. türk silahlı kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaptı.

1991 yılında ordudan istifa etti. aynı yıl ankara üniversitesi tömer bursa şubesi’ni kurdu ve bu şubenin müdürü olarak dört yıl görev yaptı. bu dönemde, bursa’nın ilk kültür merkezini açtı. türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkarttı. on altı tiyatro, müzik, resim kulübünün fahri başkanlığını yaptı.

1995 yılında özel sektöre transfer oldu; iki ayrı firmada genel müdürlük yaptı. 1996 yılında aiesec yüksek danışmanlar konseyi üyesi olarak hizmette bulundu. ingiltere (sunley management center) ve türkiye’de zaman yönetimi, finans, liderlik, beden dili, işletme yönetimi ve yönetim modelleri, satış ve pazarlama, iletişim, şirket fonksiyonları, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon, yaratıcı liderlik, benchmarking vb. konularda birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. daha sonra bu alanlarda yurt içinde ve yurt dışında eğitimler verdi. liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında yurt dışı da dâhil olmak üzere birçok üniversite ve platformda 500’ü aşkın seminer verdi. hâlen bu konularda türk ve yabancı birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

izgören, çalıştığı kurumlarda değişim yaratması ve sistem oluşturmasıyla tanındı. kurucusu olduğu academy international / izgörenakın eğitim ve danışmanlık firmasının 1996’dan beri; elma yayınevi’nin (akademi artı yayıncılık aş) 1999’dan beri yönetim kurulu başkanlığı görevindedir. sekiz tanesi iş ve yönetim ile kişisel gelişim konularında olmak üzere on iki kitabı yayımlanmıştır. bunlardan dokuz tanesi on binin üzerinde satılmıştır.

türkiye'de konusunda çalışan bir bilirkişi.  1. kişisel gelişim şeysinden hiç haz etmememe rağmen bu adamın anlattıklarını dinlemeyi seviyorum.
  2. kişisel gelişimi seviyorum bu adamı da başarılı buluyorum.bol bol videolarini izliyorum.
    umarim başıma bir şey gelmez.
  3. bir söyleşinisine katılmıştım, yılın 6 ayı çalışıp kalan 6 ayında antalyada bir yaylada bir kendi meyve sebzesizni yetiştirdiğini bir yayla kulübesi olduğunu söylemişti. ayrıca çalışanları ile arkadaş gibiymiş herkes şirketten maaşı hariç ihtiyacı kadar para da alabiliyomuş gibi şeyler söylemişti. söyleşi sırasında da sandalyeye çıkıp konuşmuştu aklımda bunlar kaldı
  4. güneydoğu da bir teğmen arkadaşının çocuklarla yaşadıklarını anlatmasıyla insanları sevmeyi hatırlatan azimli biri gkdkdkkssj