akp'nin izmir'i alamaması - youreads 1. izmir'in laiklik konusunda hassas olması ve eğitim oranının yüksek olmasıyla açıklanabilecek durum. ama dışarıdan gelen göç durumu değiştirebilir.
 2. izmir seçmeni akp'nin burayı alırsa özgürlüğü sikip atacağını bildiği için chp bakmasa bile akp'ye vermez diye düşünüyorum ben.
  not: izmirli
 3. fenerbahçe'nin sahasında galatasaray'a yenilmediği sürece hep gerçekleşecek olay.
 4. akp'nin izmirde üçün birini alması olsun bu da olumlu.
 5. rivayet odur ki 1 kasımda yapılan genel seçimde ahmet davutoğlu "ya ben izmir'i alırım ya da izmir beni" demiştir. yaklasik 6 ay sonra kendisi görevden alınmıştır.
 6. chp'nin konya'yı alamaması durumuyla eş değerdir. her ikisinin de havada karada mümkünatı yoktur zira kemik yerli halkın tercihi hiç şaşmıyor.
 7. ondan biz burada çok rahatız efendim ..
  belit
 8. sokar bi milyon suriyeliyi vatandaş yapıp, yine alır. nedir yani. bi siyasal islamcı yarı tanrı padişahla kimse başa çıkamaz.
 9. fakat akp'nin unutmaması gereken bir şey vardır:
  bu ülkenin %50 si onu istiyorsa, %50 si de istemiyor. diktatörlük, zorbalık hiçbir zaman tüm kaleleri ele geçiremez..
 10. suriyelilere merhametten mi o kadar yardım ediliyor? vatandaşlık hakları verip izmir'e ve diğer sahil şehirlerine yerleştirip orayı da ak yapacaklar. aslında daha değişik bir çözüm de var. dünkü darbe girişiminden sonra başkanlığı getirmek çok kolaylaştı. başkan olduktan sonra yapar yapacağını. bu saatten sonra rica ediyorum çocuk yapmayalım arkadaşlar. azıcık akıllı olalım, olan o çocuklara olacak. onları yakın geleceğin suriye'sinde yaşamak zorunda bırakmayalım.
  bb