1. tüketilmiş yazık edilmiştir. her tecrübesiz insan bir sevdiği şarkıyı bu yolla telef eder. sonradan duyulmak bile istenmez o güzelim şarkılar. sanki uyanmak kötü bir şey, buna vesile olan şarkı lanetlenmiş gibi olur.
  abi
 2. tanımlama yanlışı var. alarm olarak seçilen müziğin ne zaman çalacağı, ne kadar sürede uyanıp onu kapatacağınız bellidir. sizi yemekte, tuvalette, dışarıda yakalamaz.

  yazık edilen, telefon melodisi olarak seçilen müziktir. hiç beklemediğiniz anda çalar, süresi duymanıza ya da müsaitlik durumunuza göre değişir. alarm gibi günde 1 kere çalmaz.
  zamanı önceden belirlenmemiştir.

  alarm ise, alışık bünyeler için, beş saniyeyi bile bulmadan kapanır (veya, uyanıp, kalanı bir süre daha zevkle dinlersiniz). telefon melodisi gibi "açılma" ve sonrasında insan sesiyle simbiotik ilişkiye girme, en önemlisi "yabancılaşma" durumu yoktur.

  kişisel alarm melodime gelirsek, doğduğum tarihte çekilmiş olmasıyla da, benim için çok özel
 3. Müzik setinin alarmını kurarsın ve sabah olunca;

  Bach - Prelude Fugue No.2 in C Minor İlk bir dakika. Zaten bu dakikaya kadar uyanmadıysanız öğlene kadar uyuyun. Müstehaktır.

  Shostakovich - Symphony No. 5 İlk dört dakika. Sonrasında tam bir gerilim filmine dönüyor her şey. Hala uyanmadıysanız Allah rahatlık versin.

  Offenbach - Can Can Music İki dakika boyunca düşmeyen tempo. Uyanmasanız da güzel rüyalara sevk edebilir.

  Mussorgsky - Night On Bald Mountain İlk üç buçuk dakikada üç buçuk atabilirsiniz. Ya da televizyonu açık unuttuğunuzu düşüneceksiniz. Her halukarda uyanmak garanti.

  Prokofiev - Dance of the Knights En fazla iki dakika içinde uyanmış olmalısınız. Yoksa olay aşk hikayesine dönüyor. Hem de çok güzel bir aşk hikayesi.

  Aram Khachaturian - Sabre Dance İki buçuk dakika boyunca büyük bir koşturmaca. Davullara uyanmamak ne mümkün.
 4. sabahları sıcacık yatağını bırakıp işe/okula gitmenin zorluğunu azaltıp bir rüyaya uyanıyormuş hissini yaşamak adına yıllardır louis armstrong - a kiss to build a dream on olandır. bazı sabahlar müziğin sakinliği ve naifliğinden dolayı uyanamam, geç kalırım ama konumuz bu değil şimdi. çok güzel şarkı vesselam.
 5. uzun zamandır kullandığım, şener şen'in eşsiz "inek obasıııı uyaağğnn" bağırtısı ve ardından gelen hababam sınıfı jeneriği..şiddetle tavsiye ederim..
  alfa
 6. steve miller band-serenade

  güzel şarkıdır, tam da alarmlık, baharlık, günlük güneşlik bir şarkıdır...
 7. sabah uyanmakta zorlandığım bir dönemde, bari sevdiğim bir şarkı yapayım da güne mutlu başlayayım diyerek (bkz: placebo) (bkz: pure morning) seçip, hem hayattan hem de şarkıdan soğumuştum.
  izumi
 8. La vida es bella. eğer tatlı uykum bölünecekse böyle tatlı bir müzikle bölünsün.
 9. hiçbir zaman mutlu uyanan insanlardan olmadığım için, yüzümü hep güldüren james brown - i feel good başta çok mantıklı gelmişti. yanılmışım. 8 sene oldu hala duymak istemiyorum.

  bu olaydan ders almamışım gibi üstüne brotherhood of man - save your kisses for me ve nancy sinatra - another gay sunshine day gibi çok sevdiğim diğer dünya tatlısı parçaları da hiç ettikten sonra gerçeği kabul ettim ve şu anki alarmım iğrenç bir horoz sesiyle kapı zili karışımı bir şey.
 10. yıllar önce kurban - cennetti bu şanssız şarkı. üzerinden yüzyıl geçti hala ürperirim introsunu dinlerken.
  ondan sonra hep telefonun melodilerini kullandım, zaten genelde çirkin de oluyorlar. (*:swh)