1. şahsımı ekstra endişeye sevk eden durum. şimdi birileri çıkıp ek hesaplar, paralel hesaplar ve yan hesaplarla üçlü gruplaşma halinde çalışıyor, ek hesaplarla youreads eleştirildiğinde sekmelerde yorum kasarken, paralel hesaplarla trolleme girişimlerinde bulunup ek hesapların yazdıklarını eksiliyor yan hesapların yazdıklarını ek hesaplarla artılıyor troll hesaplarla eksileyerek moderatörlere saldırıyor, sonra da ana hesapla trolleri yasaklayıp paralel hesaplarla zirve düzenleyip yan hesaplarla radyoda dj'lik yapıyor, ek hesaplarla nietzscheci takılırken ana hesapla spinozacı takılıp birbirini eksiliyor, paralel hesapla hem spinozacıları hem nietzschecileri eksileyip, lebiniz'e küfredip siteyi schopenhauerci gösteriyor. böylece megaloman ruhunu tatmin ediyor denilebilir. açıklayamayız valla.
  abi
 2. gorulmeyen kamplasmayi korukleyecek bir girisim olur, sacmaligin daniskasidir. burada toplayacagi iltifatlara gore mi sekillenecek bir zihin; yoksa cekindigi icin ket mi vuracak fikirlerine?

  ulan nasil da kitlesel ruh hastasi olduk? sanal da olsa, burada da bir hayat var. gundelik yasantimizda karsimiza cikan her puruzu giderdik, burasi mi kaldi?

  kazik kadar ve kendince birikimli insanlarin kusmeleri, giderken tum girilerini silmeleri hastaligin be denli ciddi boyutlara vardigini gosteriyor. benim izledigim iki youser vardi, giderken tum girilerini silip, oyle gitmisler. insan gidebilir, isleri vardir, saglik sorunlari vardir; vardir iste. ama bir konuda bir bilgi vermissindir ve o bilgiye muhtac bir insan vardir ve silerek belki de o insanin hayatinda bir kirilma noktasina sebep olmussundur. bunu dusunemeyecek kadar hayvan tipler bunlar, yavsaklar!

  istiyorlar ki; hep pohpohlansinlar, iltifatlarla yuceltilsinler, ego sisirsinler. var mi lan oyle bir dunya?

  kimse kimseyi sevmek zorunda degil. hosgorulu olmak zorunda hic degil. hosgoru adiliktir. ustun, astinin kusurlarini gormezlikten gelmesidir, "seni idare ediyorum" demesidir; ama saygili olmak zorundadir.

  moderator veya youser; farketmez, begenmedigim girileri eksiliyorum; begendiklerimi, artiliyorum. lazim olabilecegini dusundugum konulari da favorilerime ekliyorum. paye sahibi olmak falan bos is, maharet insan olabilmekte.
 3. herkese açık değil de sadece yazının sahibine görünür olması uygun olabilir.
  bozuk
 4. gerçekleşmemesi gerekendir. beğenilme kaygısı güderek yazmanın sebebini henüz anlayabilmiş değilim.

  ne kadar beğenildiğinin ne önemi var? örneğin ben kendi düşüncemi yazıyorum. düşüncem beğenilmediği için düşüncemi değiştirecek değilim. düşüncelerimi sürekli irdelerim bu bambaşka bir şey. zaten biri karşı çıktığında ve bunun üzerine konuşmak istiyorsa iş oradan devam ediyor.
 5. çokta gerekli olmadığını düşündüğüm sistem.
  youserların yazılarım ne kadar beğenilecek tutkusu olmadığını düşünüyorum.
  popülerlik mi kasıcaz bilgi-düşünce mi paylaşacağız ?
 6. zaten sitede hergün istatistiklere bakıyorsanız günün beğenilen ve beğenilmeyen yorumlarında genelde aynı kişiler olduğunu da görüyorsunuzdur. denildiği gibi oy veren kitle hep aynı olduğu için, aynı türde yorumlar beğeniliyor ya da eksileniyor.

  eğer oy sayısının gösterilmesi herkese açık olacaksa bu gene birşeyi değiştirmez. çünkü hala aynı tarzda yorumlar artı veya eksi alacak zaten. hatta daha kötü bile olabilir eksilenen kişi yazmaktan vzgeçebilir ki ben bunu istemem. bu durum heves kırıcı olabilir. burası bir sözlükse herkes kendi görüşünü paylaşıyorsa aksi tezdeki görüşlere de ihtiyacımız var.

  ama her kullanıcı kendisi görecekse güzel bir hareket olabilir. herkesin kendine göre doğrusu var fakat fazlaca eksilenmiş yorumu olan kişi görüşünü eksi aldı diye değiştirmeyecek, bu konu hakkında bir daha düşünecek olabilir.