allah'ın allah'ı - youreads

 • youreads puanı (6.50)


 1. ateist bir grubun oluşturduğu, allah'ı kim yarattı konusuna cevap veren videodur.
 2. açılın, eski ateistim.

  yozlaşmış hristiyan kültürüyle ve onun bakış açısıyla tanrı'yı ararsanız, sonunda bulacağınız şey youtube çizgi filmleri ya da facebook'taki ergen ateist sayfaları olacaktır. din karmaşası yaşayan, yaşamın ve varoluşun amacını ilk sorgulayan sen değilsin. mesela imam gazali'yi hiç duymadın değil mi? şaşırmadım. kendisi zamanında batılı felselecilerin örnek aldığı bir düşünür ve islam alimi.

  imam gazali, zamanında yaşadığı din karmaşası yüzünden hastalanır, yemek yiyemez hale gelir. bu hali onu felsefenin ve dinlerin tarihinde bir yolculuğa çıkarır. "hakikate giden yol" isimli küçük kitabını, tahkik-i iman'ın (sorgulayarak inanma) dikenli yollarında gidenlere tavsiye ederim.
 3. ayette belirtildiği üzere vardır.

  şura-10: hakkında ayrılığa düştüğünüz herhangi bir şeyin hükmü allah’a aittir. işte bu, rabbim allah’tır. yalnız o’na tevekkül ettim ve ancak o’na yöneliyorum.

  kuran'ı allah sözü olarak düşünenler için bu ayette "de ki", "dedi ki" gibi bir kısmın bulunmamasında gören gözler, düşünen kalpler için çok büyük hikmetler vardır.