altered carbon - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
altered carbon
2 şubat 2018 tarihinde netflix üzerinden yayınlanan altered carbon, aslında richard k. morgan’ın 2002’de yayınlanan aynı adlı romanından bir uyarlama.
2384 yılında geçen altered carbon, aslında ölümsüzlüğün olduğu bir dünyayı tasvir ediyor. insanların boynunun arkasında bulunan disklere zarar gelmediği sürece başka bedenlerde dirilebildiği bir dünya…dizide, buzda geçirdiği 250 yılın ardından bir cinayeti çözmek üzere yeni bir vücutta dirilen ve özgürlüğünü tekrar kazanmaya çalışan bir mahkum, takeshi kovacs anlatılıyor.


 1. siberpunk bir romandan (bkz: değiştirilmiş karbon - richard k. morgan) uyarlama bir dizi için en büyük handikap bütçenin tasvirlenen dünyayı yaratmaya yetmeyeceği olabilirdi. o yüzden izlemeyi ertelesem de dizinin maliyetinin game of thrones ile yarıştığını okuduğumdan beri merakım arttı.

  altered carbon Richard k. Morgan'ın yazdığı Takeshi Kovacs üçlemesinin ilki. sanırım dizi de aynı yolu izleyerek 10'ar bölümden 3 sezon sürecek.

  konusuna dair fikir edinmek isteyenler için İthaki Yayınları'ndan çıkan kitabın bir bölümü şurada mevcut.

  trailer
  mesut
 2. konusu güzel, kendi tırt (üzgünüm öyleydi) netflix dizisi.
  !---- spoiler ----!

  adam yani kovacs ayrı olmamış, polis abla ayrı olmamış, zengin abi ayrı olmamıştır. hatta polis ablanın her şeye fcuk, sh*t, mother fcker filan demesi ayrıca eğreti durmaktadır. kimsenin kimyası birbirine uymamaktadır ve kovacs’ın kardeşi hande yener’in çakması gibidir, o da olmamıştır.
  kitabını okuyun, diziyi pas geçin derim.

  !---- spoiler ----!
 3. ismindeki çekiciliğe aldanarak bakındığım ve sadece iki bölüm dayanabildiğim vasat dizi.
 4. jimi
 5. olmamış netflix dizisi.