1. amazon'un e-kitap cihazıdır. e-ink ekranlı cihazlar arasında liderdir. özellikle 2 senede geliştirdikleri ekran aydınlatma teknolojileri takdire şayandır.
 2. paperwhite modeli arka isigi sayesinde gece okumaya da izin verir ancak e-ink teknolojisi sayesinde akilli telefon ya da bilgisayar ekranlari gibi gozu almaz. harika bir okuma imkani saglar.
 3. bugüne kadar verdiğim parayı istisnasız en çok hakeden teknolojik alet. zaten belli bi kitap sayısından sonra alet kendini amorti etmiş oluyor. bunun yanında taşıma ve kitap okumada sağladığı müthiş kolaylık ve konfor cabası. eğer ayda bir tane kitap okuyan biri olsanız da mutlaka bu aletten edinin, emin olun pişman olmayacaksınız.
 4. temin etmekte en çok sıkıntı yaşadığım ingilizce yayınlarla beni en kısa ve en ucuz yoldan buluşturan alet. bunun haricinde, calibre'ye online haber ve gazete siteleri için bir ayar yaparak her gün belirlediğiniz saatlerde gazete yayınını wifi ile bu cihazınıza almanız mümkün. yani her sabah günün haberlerini direkt kindle'nızdan okuyabiliyorsunuz. satın almadan önce çok düşünsem de aldıktan sonra her bir kuruşunu hak eden bir cihaz olduğunu ispatlıyor.

  ilk bakışta özellikle paperwhite modelinin fiyatı yüksek gibi görünse de en ucuz akıllı telefona rahat rahat 1000 tl verilen bir ülkede böyle bir alet için 400-500 tl çerez parası sayılır.
 5. e-kitap anlayisi yavas yavas dunyada yayginlasiyor. otobuslerde elinde e-reader gordugum insanlarin yaridan fazlasi kindle kullaniyor. 2 sene once heveslenip kindle fire almistim hem e kitap hem tablet davasina ama pisman oldum. sadece kitap okuma amacli bir kindle almanin tam zamani bence. amazon 20 dolarlik bir indirimle yeni kindle'i 59.99 dolara, paperwhite'i ise 99.99 dolara satisa cikarmis. umarim indirim onumuzdeki ayda devam eder. bu ay tum parami yeni bilgisayara yatirinca kindle'a para kalmadi.
 6. yazıdan sonra en büyük icatlardan birisi.
 7. ekranına devamlı biçimde baskı uygulandığı taktirde ekran üzerinde sabit yazılar belirdiği için kullanılabilirliğini yitiren alet. sakın kindle içindeyken çantanızı yastık niyetine kullanmayın^:ben yandım siz yanmayın^.
 8. ekran üzerine devamlı olarak baskı uygulamamanız gereken alet.
 9. hakkında ağır yardıma ihtiyaç duyduğum teknoloji harikası.

  bir sürü modeli var. bunların hangisi en işe yarardır/idealdir?
  amazon cihazı türkiye'ye hala göndermiyor. alanlar nereden aldı, nasıl aldı?
  şimdi bu cihazı aldık diyelim: meritokrasiden indirdiğimiz e-kitapları bu cihazda okuyabilecek miyiz? bunun için bir ara calibre programı vs kullanılabiliyor diye bir şey duydum aslı var mı?
  hadi gün geldi "korsana hayır" dedik türkçe dildeki orijinal e-kitapları nasıl7nereden satın alacağız?

  (bkz: tanrım çok cahilim)
  (bkz: memedali bey bi' yardım)
 10. Kindle Turkiye Facebook sayfasinda kafaniza takilan her soruya cevap bulabilirsiniz. kindle almayi dusunuyorsaniz yada halihazirda kindle kullaniciysaniz cok faydali bilgiler bulabilirsiniz.