1. sözlüğün dikkatinden kaçtı sanıyorum, youreads günlük başlığına dokunaklı bir yoruma imza atmış youser. yorumunu imha ederse benim nickaltı yorumum da imha olacaktır. doğrudan talep edemese de psikolog belki hukukçu arkadaşlar kendisi ile iletişime geçip en azından bir kaç mesaj dahi olsa destek olmamız gerektiğini düşünüyorum.
 2. günlüğe yazdığından sonra mesaj attığım ama henüz geri dönüşünü alamadığım yazar. umarım iyidir.
 3. gay bir insanla arkadaş olmuştuk. heteroseksüel bir kadın ya da erkekle nasıl arkadaş olunuyorsa öyle. işte o normal bildiğin arkadaşlarını, ailesini, erkek arkadaşlarını, one night standlerini ve onlarla olan problemlerini falan anlatıyor. ben de kız arkadaşlarımı, normal bildiğin arkadaşlarımı, ailemi ve onlarla olan iletişimimi anlatıyorum. araya müzik, sinema, toplumsal olaylar, siyaset, gündelik hayat falan giriyor, haftada 1-2 ona gidiyordum, laflıyorduk. bana iyi geliyordu onunla olan bu goygoylar. kakara kikiri de yapıyorduk biramızı, şarabımızı içerken.

  ben o zaman 4-5 sabit, stabil, kararlı* kadınla görüşüyorum, arada hayatıma başka kadınlar da girip, çıkıyor. yoğun bir dönemim. işte, amilians'ta anlatmış ya gay ortamını, benim yoğunluğum onun yoğunluğunun yanında solda sıfır. acayip hızlı bir cinsel ve duygusal yaşam. ki bence herşeyi de anlatmıyor, kendine sakladıkları da var. ailesi durumunu biliyor ama bilmiyor. o nasıl oluyor derseniz, işte burası çok karışık ailesi biliyor ama aile dışı kişilerin bildiklerini bilmelerini istemiyorlar anladığım kadarıyla. neyse o arkadaşım konu açıldığında ailesine yüklü bir miktar para verdiğinden bahsetti. ben o zaman 30 yaşlarımdayım, o da kırkına yakın sanırım. işi gücü yerinde, iyi bir geliri var ama evi yok, arabası yok. yiyor parayı. konuda oradan açıldı zaten birikim yapması gerektiğini, en azından bir ev alması gerektiğini söylüyordum sürekli ona. ailesinin de durumu iyi, bir sıkıntıları yok. onlara neden para verdiğini anlamadım ben. dedim peki neden? özgürlüğümü satın aldım dedi.

  amilians'ın durumu daha da karışık. gay, ailesi bu durumu problem ediyor ve maddi olarak bağımsız değil. kendi yaşamını finanse edemiyor. anlatmış, anlatmış, anlatmış ama temel mesele bu, maddi olarak kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor. bunu başaramadığı sürece bu sıkıntılarından kurtulması çok zor. gönül buna mecbur olmasını istemez ama cesur olması, standartlarını düşürmesi ve fedakarlık yapması gerekiyor.

  benim arkadaşım da bursa çocuğuydu. gariptir, merhaba merhaba olduğumuz tanıdığım bir başka gay de bursa çocuğuydu.
 4. kendisi ile görüşen var mı? durumu nasıl acaba? umarım iyidir herşey yoluna girmiştir.
 5. şu çocuk üzerinden kendini komik sanarak aptal aptal trollük yapanlar bir uzaklaşsın lütfen.

  ve buralara uğrarsan haber ver güzel insan. dilerim her şey iyidir.
 6. yanlış başlığa doğru tespiti yazan yazar. çok agresif, çok aceleci. (#214800)