ankara hukuk'un önündeki simitçi - youreads

 • youreads puanı (7.40)
 1. yolu ankara hukuk'tan geçen herkesin tanıdığı, bildiği, sevdiği simitçi amcamız; murat haydar selimoğlu. nam-ı diğer "mütemmim cüz".
  bugün vefat ettiğini öğrendim. nur içinde yatsın.
 2. bir ankara hukuklu degildim ama duygulandim.
  her okulun onunde boyle demirbas seyyar saticilar olsa keske. ogrenciler universite denilince ac ac derse kostuklarini, paralari yetmiyor diye ogle yemegi niyetine simit yediklarini falan da hatirlasalar. ortak hafizada mutevazi anilar da yer alsa.

  nur icinde yatsin.
 3. allah rahmet eylesin. herkesin onun hakkında teorileri vardı. alakasız insanlar bile onu bilirdi. bir çok insan da mit mensubu olduğundan çok emin konuşurdu. kimdi neciydi orasını bilemem ama her şeyden önce insan gelir. bir insanın ölümü de kaçınılmaz ama üzücüdür.
 4. hayatta en çok bir şeyler için çabalayan, kendi kendini yetiştiren, kazandığı paranın hakkını fazlasıyla veren insanlara saygı duyuyorum sanırım. hangimizi koysalar oraya bu sıcakta sabahtan akşama kadar ya da ankara'nın soğuğunda bu kadar güler yüzlü kalabiliriz bilemedim. okuldaki öğrencilerin de sahip çıkması, aynı samimiyetle karşılık vermesi ne kadar tatlı. allah rahmet eylesin...
 5. neymiş diye baktim izlerken sardı, hiç tanımadan sevdim murat amcayı. videonun yarısında alttaki yorumları okuyayım birde derken, içim cız etti öğrenince vefat ettiğini. ne çileli yaşamlara tanık gözünü sevdiğim anadolu. allah rahmet eylesin, sevdiklerine sabır versin. iyiler ya az yaşıyor yada ne kadar yaşarsa yaşasın bize az geliyor tıpkı benim sevdiceğim gibi.
 6. üsküdar'lı çakır ahmet'i anımsattı.