antalya - youreads  1. antalya'da yaşamak zor inanın. içerideki beldeler yazın ne kadar kalabalık ise kışın da o kadar seyrek. insan yalnız hissediyor kendini sonbahara girildiğinde.

    ancak konumuz da bu değil, antalya'da hatta akdeniz bölgesinin geneli için de konuşabiliriz, yazın olan iş potansiyeli, iş hacmi kışın maalesef olmuyor. yazın turistik bölge olmasından ötürü gelen mevsimlik işçiler sonbahara doğru memleketlerine dönüyorlar ve yerel halkta bu duruma alışmış durumda. misal benim bir ofisim var, yazın ciddi rakamlar kazanırken kışın bu rakamların esamesi dahi okunmuyor. ancak yazın yapılan iş de kışı dengeleyebiliyor, böyle de bir realite var.

    her neyse kışın pek çekilmez oluyor burası, mesela son 2 haftadır geniş olan ofisimi temizletecek bir temizlik şirketi aramaktayım. bu tür şirketlerin sonbahara doğru kadro yetersizliği çektiğinden ötürü işleri pek sağlıklı olmuyor. antalya temizlik şirketleri arasından bu şekilde bir firma buldum. güzel, profesyonel bir ekibe benziyor. antalya temizlik firmaları araması yaptığımda da çok bir alternatif ile karşılaşamıyorsunuz maalesef.

    bahis ettiğim bu konu sadece antalya temizlik hizmetleri ile de alakalı bir durum değil. antalya ve akdeniz genel olarak böyle. misal ofiste çalışacak eleman dahi bulamıyorsunuz, asgari ücretin 1.300 tl olduğu bir ülkede 1.600 tl + sigorta ile 8 saat çalışacak kalifiye eleman ilanım için başvuranların sayısı 1 elin parmaklarını ya geçer ya geçmez. bir zamanlar istanbul'da da çalışmış, ticaret yapmış biri olarak söyleyebilirim ki böyle şehirlerde çalıştıktan sonra istanbul gerçekten mega kent. dışarıdan devasa ve mükemmel potansiyelde bir şehir olarak gözüküyor insana. baş döndürüyor adeta.


    her neyse gece gece fazla uzatıp da sizleri sıkmak istemiyorum. eğer bu sözlükte antalya temizlik konusunda yardımcı olabilecek bir ekip var ise bana ulaşsın. işi bir iki kişi yapamaz maalesef, minimum 3-5 arası personel gerekli.