1. Çeşitli müzelerde küratörlük yapmış olan Ellen oredsson , blogunda bu soruyu şöyle cevaplamış:

  Eril güzelliğine ve erkeklerin dış görünüşüne dair kültürel değerler heykellerin yapıldığı dönemler oldukça farklıymış. Bugün büyük penisler, değerli pornografik ürünlerimizin de yardımıyla, erkekçe ve değerli olarak görülürken, antik yunanlılar büyük penisin pek de sevilmeyen üç özelliği temsil ettiğini düşünüyorlarmış; aptallık, şehvet ve çirkinlik.

  O dönem küçük penisler; entelektüelliği, kültürlü oluşu temsil ediyormuş. Büyük penisin tasvir edildiği eserler de ise cezalandırılmış erkekleri, çirkinliği, aptallığı, lanetlemiş verimliliğe vurgu yapılıyormuş.

  Kaynak: http://www.howtotalkaboutarthistory.com

  Günümüzde büyük penisin bu kadar abartılmış olması, önemsenmesi gereksiz değil mi? bakın antik yunan çözmüş olayı.
 2. gurban olduğum bi yerden alıp bi yerden veriyo düşüncesinin antik yunan felsefesinde de bulunduğunun kanıtıymış
  wtf
 3. O zamanlar bizim gibi birileri yok tabi geneli bamya olduğundan olabilir ama Bereket tanrısı priapos'un tek başına çökertiyor ki bu da başlı başına bir çelişki.
 4. genelde penis ya da göğüs bereketle ilişkilendirildiği için antik dönemde pek çok heykelde çok devasa olur ama antik yunanda büyük penis biraz erdemsizlik belirtisiymiş sanırım (yani daha güzel bir adı vardı da hatırlamıyorum kabaca beyle) o yüzden antik yunan ortalaması üj bej cm.
 5. olm onlar normal, seninki büyük.
 6. hepimizinki öyle değil mi? lan yoksa...