1. hepimizinki öyle değil mi? lan yoksa...
  2. gurban olduğum bi yerden alıp bi yerden veriyo düşüncesinin antik yunan felsefesinde de bulunduğunun kanıtıymış
    wtf
  3. olm onlar normal, seninki büyük.
  4. genelde penis ya da göğüs bereketle ilişkilendirildiği için antik dönemde pek çok heykelde çok devasa olur ama antik yunanda büyük penis biraz erdemsizlik belirtisiymiş sanırım (yani daha güzel bir adı vardı da hatırlamıyorum kabaca beyle) o yüzden antik yunan ortalaması üj bej cm.
  5. başlıktaki açıklamada da dendiği gibi penisin büyük olması şehvet ve aptallıkla özdeşleştiriliyor. bu özdeşleşmenin nedeni de antik yunan’daki ölçü meselesi. antik yunan’da platonik bir kültür vardır genel olarak. varlıkların tamamlanmış olana yakınsaması beklenirdi. tamamlanmışlıksa ölçülülükle mümkündü. antik yunan’daki heykellerin genelinde erkek figürlerin olmasının nedenlerinden biri de budur. çünkü doğadaki en iyi düzeydeki, ideal varlık genç erkektir. haliyle genç erkekleri tasvir etmişlerdir. bu ideal bedenin de ölçülü olması bekleniyor. bunun yanında ruhtaki bozuklukların bedende ortaya çıkması gibi öjenik bir inanç da var. haliyle penis minicik, şirin bi organ olarak temsil edilmiştir o heykellerde.
    sezgi
  6. O zamanlar bizim gibi birileri yok tabi geneli bamya olduğundan olabilir ama Bereket tanrısı priapos'un tek başına çökertiyor ki bu da başlı başına bir çelişki.
  7. kafası hariç 24 cm gibi bir algıları olmadığından?