• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.21)
arabesk - ertem eğilmez
yanaşma oğlu şener, köy ağasının güzel kızı müjde'ye aşıktır. müjde de şener'i sevmektedir ancak babası onu şener'e vermek istemez. müjde'ye sevdalı başka bir genç olan kaya, müjde ile şener'in birlikte kaçacaklarını babasına ihbar eder. ağa şener'e rüşvet teklif eder, paraları önce alan ama sonrasında ağanın yüzüne firlatan şener'i müjde görmez ve para yüzünden terk edildiğini düşünür. kaya ile evlendirilen müjde düğünden kaçar. bu sırada şener'de istanbul'a gitmiş ve sesini keşfeden gazinocular kralı sayesinde meşhur olmuştur.


  1. nedenini bilmiyorum ama bu filmi çok seviyorum. absürt komedi sevilir ama bu gerçekten bambaşka bir şey yahu. ne zaman canımı sıkan bir şey olsa allahım kör et beni şarkısına başlamam da bu film yüzündendir mesela. bilinçaltımda ne gibi şeyler saklı inanın ben de bilmiyorum.

    bugün nette sörf yaparken (wuhuu) Ferdi Eğilmez'in arabesk filmi ile ilgili bir anısına denk geldim. bayağı enteresanmış bu filmin çekilme hikayesi. arabesk severler için paylaşmak istedim.
    buyrunuz efenim...filmin çekilmesine dair bir anı