arrow - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)
arrow
milyarder bir çapkın olan oliver queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar. beş yıl boyunca bulunamayan ve öldüğü zannedilen oliver sonunda büyük okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. oliver starling city'e, evine geri döner. kendisini karşılayan annesi moira, kız kardeşi thea ve en iyi dostu tommy, oliver'ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden çok değiştiğini fark ederler. birçok süper kahraman gibi oliver da dönüştüğü adamı insanlardan saklamak ister ama bir taraftan da eskiden işlediği günahların bedelini ödemeye de kararlıdır. bu nedenle suçlularla mücadele etmek ve şehrin eski ününe kavuşmasını sağlamak için gizli green arrow kişiliğini yaratır. ancak green arrow'un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler bazılarının canını sıkmaktadır. detektif quentin lance'in en büyük dileği (oliver'ın eski kız arkadaşı laurel'in babası) green arrow'u yakalamaktır. bir süre sonra oliver'ın dönüşünden çevresindeki bazı insanların memnun olmadığı da anlaşılır...


 1. 2012 yılında dc çizgi romanlarindan tv'ye uyarlanmaya başlayan ve hala devam eden dizidir.
 2. !---- spoiler ----!

  hayat, deadshot'un kendi kızına kavuşamadığı için diggle'nin kardeşini öldürerek tetikçiliğe başlaması ve diggle kızına sağ olarak kavuşsun diye tetikçilik yaparken canını ortaya koyması kadar karmaşık ve bağlantılı.

  !---- spoiler ----!
 3. "previously on ..." kalıbını bi nebze olsa yıkmıştır.

  bir insanın hangi koşullarda ne şekilde değişebileceğini konu alan, dc comics'in -eğer yamulmuyorsam- batman'da pek beğenilen bir şahıs olmasından sonra başlı başına farklı bir karaktere çevirdiği süper kahramanın cw'den çıkma televizyon dizisidir.

  izlenmesini tavsiye ederim.

  en sevdiğim sahnesini de çiziktireyim.

  !---- spoiler ----!

  hold!
  i am al sah-him.
  wahreeth al ghul.
  heir to the demon.
  and you will obey.
  put your weapons down.
  !---- spoiler ----!
  kuz
 4. 3. sezon final bölümüyle şimdi ne olacak 4. sezonda dedirten dizi.

  ayrıca

  !---- spoiler ----!

  bizlere bir iç ferahlığı da yaşatmış güzel dizi. az çok tahmin ettik herhalde ra's hikayesini malcolm ile yüzüğü elden ele geçirirlerken. 4. sezonda çokça yeni ra's ve oliver kapışması mı görücez, ray'ın labı infilak etti evet çıkacağını ve yeni dizi ile karşımızda olacağını biliyoruz ama bu arrow'da nasıl gösterilecek. nyssa'nın az da olsa oliver'a evlilik bağından ötürü aşık olma ihtimali yok mu, ne yani oliver ve felicity şimdi uzaklara gidip mutlu mutlu mu yaşıycaklar, peki tüm bunların içinde roy nerede ?? gibi birçok sorumuz var. sonraa green lantern gelecek zannedersem bu sezon. çizgi romanı da okumadığım için daha fazla şey etmek istemiyorum.

  !---- spoiler ----!

  ayrıca bünyesinde barındırdığı karakterlerden captain atom önderliğinde yakında izleyeceğimiz arrow ve the flash spin-offu olacak olan dc's legends of tomorrow'un da müjdesini vereyim. ^:verildi ama olsun swh^

  elf dilinde ra's kelimesinin "zirve" anlamına geldiğini öğrenmem, ra's al ghul'un dağın zirvesinde yaşaması, dağ zirvelerinin ise hep kutsal kabul edilmesi; dünyanın merkezi olarak görülmesi kafamda mitolojik deli sorular oluşturdu.

  acaba ra's ve elemanları nece konuşuyorlar ? konuştukları dil hayali bir dil mi ? biraz farsçaya kaçıyor bazen, emin olamıyorum.
  edit: 14.yy. arapçası kullanıyormuş, kuz'a teşekkürler.
  ayrıca

  !---- spoiler ----!

  my name is
  oliver quenn !!

  !---- spoiler ----!
 5. !---- spoiler ----!

  üçüncü sezon finalinin ardından john diggle abimizin diziye devam edip etmeyeceği çok tartışılsa da senaristlerin kesin bir karar almamış olduğunu bilmek beni üzüyor. bununla beraber eğer devam ederse the green lantern olarak dönüş yapıcak olması da muhtemel ihtimaller arasında. isteriz ki hiç gitmesin.

  !---- spoiler ----!
  kuz
 6. bir çırpıda ilk 7 bölümü izledim. biraz daha fantastik ögeler işin içine girmiş ve hikaye ilginçleşmiş. lakin aksiyon sahnelerindeki yapmacıklık halen yerini koruyor malesef.
 7. 2. sezonundan sonra sıkmıştır. devam etmedim, edeceğimi de düşünmüyorum. evet bunda hazırlandığım sınavın da etkisi olabilir.
 8. 2. sezondan sonra sıçmıştır. hatta öyle bir sıçmıştır ki arrow'un konuk olduğu diğer dc dizilerinde arrow'un karakterleri daha güzel işlenmektedir. fakat dizideki flashbackler hala güzel geliyor bana, o da olmasa izlemem sanırım.

  !---- spoiler ----!

  kaç bölümdür damien darkh'la uğraşıyorlar falan filan en son yayınlanan bölümde oliver queen benim bi kız arkadaş vardı oda böyle büyü müyü yapıyor diyor olayı çözüyorlar ve alaşağı ediyorlar. damien darkh'ı bir bölümde harcıyorlar onun yerine aşama aşama alt etselerdi ya bu adamı, o kadar uğraş uğraş adam bi bölümde tak gidiverdi ya la.

  !---- spoiler ----!
 9. 4. sezon vasat gitmekle beraber, olicity dramasından bıktıran dizi. sözde bu sezon aydınlık geçecekti. acıların çocuğuna çevirdiler koskoca oliver queen'i.
  !---- spoiler ----!

  son yayınlanan bölümde oliver'ın oğlu kaçırılıyor, felicity ise destek olacağı yerde yok bana söylemedin benden sakladın triplerinde. hayır iq'su bu kadar yüksek bir kadın çocuğun güvenliği için söyleyemediğini neden anlamaz veya anlamak istemez. şu bölüme kadar en sevdiğim karakterdin felicity smoak. you have failed me!

  !---- spoiler ----!
 10. s 4 ep 16
  !---- spoiler ----!
  olicity yüzünden kahrımdan ölücem yakında az kaldı.

  45 dakika boyunca beni salya sümük ağlatan dram dizisine döndü arrow. nerde o ilk sezondaki dövüş sahneleri, aksiyon. süper kahramanlığını bitirdiniz adamın.

  oliver ve felicity ha birleşti ha birleşemedi derken bölüm bitti. konuda bulamamışlar yine cupid gelmiş. salak salak bir düğün sahnesi vardı. oliver'a yine umut verdi o sahne. evet felicity hayatına ışık getirdi ama dramda eksik olmuyor sağolsun varolsun. öyle bir geçer zaman ki izliyorum sandım bir an. aylin'le soner gibiydiler.

  sanırım artık laurel'i sevmeye başladım. ona black canary olmak yakışmıyor, avukatlığa devam etmeli. babasıyla olan sahneleri çok güzeldi.

  keşke damien darhk davasını daha fazla görseydik. çok geri planda kalmış. aynı anda hepsini idare etmeyi beceremiyorlar artık. sadece ada ve mahkeme sahnelerini görseydik güzel olabilirdi.

  gelecek bölümün trailerını izledim yine felicity ve draması. öyle bir bölüm yaptılar ki tamam felicity bir süre dizide görünmez diyodum. pat bi daha ki bölüm yine felicity dizinin yıldızı.geri dönsün diye oliver'ı komaya falan sokarlarsa şaşırmayacağım artık. iyice pembe diziye döndü çünkü.

  dipnot: eski bir olicity fanıydım. ve son ayrılık sahnesine kadar hep felicity'i desteklemişimdir. felicity son bölümlere kadar hep anlayışlı bir insandı. kadının karakteriyle oynadılar resmen.

  !---- spoiler ----!