arrow - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)
arrow
milyarder bir çapkın olan oliver queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar. beş yıl boyunca bulunamayan ve öldüğü zannedilen oliver sonunda büyük okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. oliver starling city'e, evine geri döner. kendisini karşılayan annesi moira, kız kardeşi thea ve en iyi dostu tommy, oliver'ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden çok değiştiğini fark ederler. birçok süper kahraman gibi oliver da dönüştüğü adamı insanlardan saklamak ister ama bir taraftan da eskiden işlediği günahların bedelini ödemeye de kararlıdır. bu nedenle suçlularla mücadele etmek ve şehrin eski ününe kavuşmasını sağlamak için gizli green arrow kişiliğini yaratır. ancak green arrow'un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler bazılarının canını sıkmaktadır. detektif quentin lance'in en büyük dileği (oliver'ın eski kız arkadaşı laurel'in babası) green arrow'u yakalamaktır. bir süre sonra oliver'ın dönüşünden çevresindeki bazı insanların memnun olmadığı da anlaşılır...


 1. !---- spoiler ----!

  hayat, deadshot'un kendi kızına kavuşamadığı için diggle'nin kardeşini öldürerek tetikçiliğe başlaması ve diggle kızına sağ olarak kavuşsun diye tetikçilik yaparken canını ortaya koyması kadar karmaşık ve bağlantılı.

  !---- spoiler ----!
 2. 3. sezon final bölümüyle şimdi ne olacak 4. sezonda dedirten dizi.

  ayrıca

  !---- spoiler ----!

  bizlere bir iç ferahlığı da yaşatmış güzel dizi. az çok tahmin ettik herhalde ra's hikayesini malcolm ile yüzüğü elden ele geçirirlerken. 4. sezonda çokça yeni ra's ve oliver kapışması mı görücez, ray'ın labı infilak etti evet çıkacağını ve yeni dizi ile karşımızda olacağını biliyoruz ama bu arrow'da nasıl gösterilecek. nyssa'nın az da olsa oliver'a evlilik bağından ötürü aşık olma ihtimali yok mu, ne yani oliver ve felicity şimdi uzaklara gidip mutlu mutlu mu yaşıycaklar, peki tüm bunların içinde roy nerede ?? gibi birçok sorumuz var. sonraa green lantern gelecek zannedersem bu sezon. çizgi romanı da okumadığım için daha fazla şey etmek istemiyorum.

  !---- spoiler ----!

  ayrıca bünyesinde barındırdığı karakterlerden captain atom önderliğinde yakında izleyeceğimiz arrow ve the flash spin-offu olacak olan dc's legends of tomorrow'un da müjdesini vereyim. ^:verildi ama olsun swh^

  elf dilinde ra's kelimesinin "zirve" anlamına geldiğini öğrenmem, ra's al ghul'un dağın zirvesinde yaşaması, dağ zirvelerinin ise hep kutsal kabul edilmesi; dünyanın merkezi olarak görülmesi kafamda mitolojik deli sorular oluşturdu.

  acaba ra's ve elemanları nece konuşuyorlar ? konuştukları dil hayali bir dil mi ? biraz farsçaya kaçıyor bazen, emin olamıyorum.
  edit: 14.yy. arapçası kullanıyormuş, kuz'a teşekkürler.
  ayrıca

  !---- spoiler ----!

  my name is
  oliver quenn !!

  !---- spoiler ----!