1. açılımı askerî elektronik sanayii olan, 1975 yılında türk silahlı kuvvetleri'nin haberleşme cihaz ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulan firma.
 2. son günlerde ülke gündemine bomba gibi düşmüş, son 1-2 aylık borsa hareketiyle ortalığı karıştırmış, yetmezmiş gibi bir saatte yaklaşık 10 puan kaybederek ortalığı tekrar karıştırmış askeri teknoloji firması.

  şu sıralar yeterince dikkatli dinlerseniz sokakta yürürken insanların iki lafından birinin aselsan olduğunu farkedersiniz.


  *itiraf ediyorum, bu düşüşte benim payım yok. bir tane bile aselsan hissesi almadım. sorup durmayın.
 3. işlem hacmi ne kadar yüksek olursa olsun tr piyasasında yeterli derinlik olmadığı için tek tahtada parası olan herkes istediği gibi at koşturuyor.
  bunun dışında aselsan da olsan bir yerden sonra düzeltmeler, kar satışları gelecekti.
  dünkü %16 düşüşün ardından seans kapanışına yakın %6 ya kadar toparlamıştı.
  ayrıca açığa satış ve kredili işlemlere konu menkul kıymet listelerinden de volatilite bazlı tedbir sistemi kapsamında çıkartılan pay senedini müşteriler istemeseler de satmak durumunda kalıyorlar ki teminat oranlarını yeniden düzenleyebilsinler. durum böyle olunca henüz satmayıp elinde tutacak olan yatırımcı bile sattığı için alt kademelerde alışta bekleyen çakallar bayram ediyor.
  elinde aselsan olanlar kol kesmeyi, elinde olmayıp bu kağıda yatırım yapmayı düşünenler de alım fırsatı için doğru destek seviyelerini bilmesi gerekiyor.
  parov