1. ateşe atılmak.
  gundi
 2. "bence engel tanımaz gerçek bir aşkla sevmiş olanlar.
  aşk demem aşka
  değişik durumlarda değişip duruyorsa,
  ya da meyil duyuyorsa bırakmaya ilk fırsatta.
  aşk dediğin fırtınaya bakar ve titremez asla;
  ah, hayır! her daim duracak bir işarettir,
  bir yıldızdır, dönenen teknelere rehberdir,
  boyu posu ölçülse de bilinmez değeri nedir.
  zamanın oyuncağı olmaz; gül dudaklı
  ve yanaklı aşkı götürebilir sallasa zaman orağını;
  değişmez aşk kısa da sürse saatler ve haftalar,
  aşk dediğin kıyamete dek yaşar."

  shakespeare ..
 3. dünyadaki en güzel şeylerden biri. başa gelene kadar kıymeti bilinmiyor ama kaybedince çok acıtıyor
  tes
 4. "- peki ya aşk?
  + çok abartılıyor. biyokimyasal açıdan, çok miktarda çikolata yemekten farksız."
  (bkz: şeytanın avukatı)
 5. "aşık ile maşuk bir olunca aşktan başka bir şey mi var"
  erdo
 6. lev nikolayeviç tolstoyun bir sözü vardır üzerinde düşünmeye değer. "gerçek aşk,daima kişisel yarar duygusundan vazgeçme temeli üzerinde yükselir."
  one
 7. aşık olmak akıllı işi değil malesef. aşık olunca yaşadığınız üzüntüler kırgınlıklar binle çarpılıyor sanki. sonra hiçbiri tamir edilemiyor paramparça yerde duruyor işte. heralde bizim aşk dediğimiz şey imkansız olan.
  mavi
 8. öyle bi şeydir ki bu, damarlarında hissetmezsen bırak burdaki yorumları, hakkında yazılan her şeyi okusan da bi şey anlamazsın.
 9. aşkla ne kadar alakası var bilmiyorum ama az önce yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum sizlere sevgili sözlük.

  iki gündür anonim olarak hoşlandığım kızla konuşuyordum.her şeyimiz o kadar uyumluydu ki iki gündür tüm gün beni düşünmekten uyuyamadığını söylüyor şarkılar paylaşılıyor kahve aralarında bekliyorum mesajları atılıyor ve sürekli kim olduğum konusunda beyin fırtınası yapıyordu. yani her şey o kadar iyi gidiyordu ki benim için stalker olarak başladığım bu durum iki günün sonunda kendime özgüvenin artmasına neden oldu okadar uzun saatler konuştuk ki.

  yaklaşık yarım saat önce kimliğimi açıklamaya karar verdim çünkü herşey okadar iyiydi ki.peki sonuç ne oldu diye soracak olursanız. evet şuan buradayım yani kimliğimi açıklamamla tama iyi geceler demesi arasında 3 dk yoktur. tabii ki bu uyuma nöbetinin nedeni hanımfendinin yaşadığı hayal kırıklığı.kim bilir aklına kimi getirmişti kim olmamı hayal etmişti.konuşmak isteyen arkadaşların yeşillendirmelerini bekliyorum. konuşalım arkadaşlar kim olduğumu bilmediğiniz sürece ben bir supermanım.
 10. yüzsüzlük, gurursuzluktur efendim aşk. işin tuhaf yanı geriye dönüp baktığında yapılan şeylerden utanılmamasıdır.

  mesela bugün çok güzel örneğini yaşadım. kız ne yazsam cevap vermiyor arkadaş. yazdıklarımı görüyor, cevap vermiyor ısrarla. o mavi tikler kalbime kalbime saplanıyor.

  uzun bir mesaj atıyorum, "bak," diyorum "konuşmak istemiyorsan söyle, böyle olmuyor, kendimi önemsiz hissediyorum" diyorum. 3 saat sonra ismimi söylüyor. ben tabi o an heyecandan gebermek üzereyim, ağlaklık yapıyorum kendi kendime. en kötü senaryoyu sırf gerçekleşmemesi için istiyormuş gibi görünüyorum. ben de onun ismini söylüyorum. yok arkadaş, çevrimiçi oluyor, mavi tik oluyor, facebook'ta online oluyor, cevap vermiyor inatla. isminin son harfini uzatarak söylüyorum, cevap vermiyor. yüzsüzlüğün dibine vurup isminin son harfini daha fazla uzatıyorum ve sonuna "ğ" konduruyorum, şaka yapmak amacıyla. yine cevap yok. sonra bir sitemli mesaj daha atıyorum, gene cevap yok. yok allah yok.

  her şeyi geçtim. lan ben leviathan'ı anlamak için 3 ayımı vermiş adamım. karamazov kardeşler'deki nihilist ögeleri saptamak için karamazov kardeşler kalınlığında üç kitap okumuş adamım. rusya'nın sosyoekonomik yapısının 19. yüzyıl rus romanına nasıl yansıdığını anlayabilmek için bir yıldan fazla zamanımı harcamış adamım. türk medeni kanunu'ndan, türk ceza kanunu'ndan kafamı kaldırmayan adamım. şimdi gelmişim whatsapp'ı, facebook'u dert ediyorum lan kendime.

  aşk budur efendim. aşk yüzsüzlüktedir, gurursuzluktadır. önemsenmediğin zaman yerin dibine girmektedir. lanet olası fedaraller.